У Базелі показали оперу Малевича

Легендарну авангардистську оперу «Перемога над Сонцем» Казимира Малевича, Олексія Кручених та Михайла Матюшина показали на мистецькому ярмарку Art Basel. Вистава відбулася 17 червня – під час вернісажу арт-ярмарку в швейцарському місті Базель.

 

«Перемога над Сонцем» в постановці театру Стаса Наміна на Art Basel

 

«Перемогу над Сонцем» написано у співавторстві Кручених і Матюшина в 1913 р. Малевич працював над художнім оформленням п’єси. «Перемога…» не задокументована на відео, тому достеменно невідомо, як саме повинно виглядати її сценічне втілення. На Art Basel виставу показали у варіанті Московського театру музики та драми, яким керує відомий російський рок-музикант Стас Намін. Головну роль рекламного агента в постановці Наміна зіграв Метью Дратт – американський куратор та дослідник російського авангарду.

 

Ескіз до «Перемоги над Сонцем» Казимира Малевича

 

В роботі над сучасною версією «Перемоги над Сонцем» не обійшлося без «ляпів». Наприклад, головний фоном на сцені слугує «Чорний квадрат». Такий хід не є історично достовірним, оскільки Казимир Малевич створив свій легендарний твір за два роки після появи п’єси – у 1915 р. Однак сам Стас Намін зауважує, що ставив твір за достовірними ескізами з архівів Російського музею.

 

Ініціатором виступу став Фонд Бейлера (Швейцарія). На майбутнє фонд готує масштабну програму до 100-річчя з часу появи «Чорного квадрата», зокрема – виставку російського авангарду за участю музеїв РФ, що запланована на 4 жовтня.

 

Джерело: theartnewspaper.ru

 

Фото та ілюстрація: k-malevich.ru, theartnewspaper.ru