У Центрі візуальної культури пояснять політику через архітектуру

26 лютого о 19:00 у Центрі візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44) стартує виставка «Краще, гірше, ще гірше». У ній творча група Мельничук-Бурлака розкаже про сучасні політичні та воєнні процеси мовою архітектури та урбаністики. А 28 лютого о 17:00 Олександр Бурлака та Іван Мельничук проведуть авторську екскурсію експозицією.

 

 

Головною метафорою виставки автори називають образ мосту. «Ідея зв'язати дві точки по прямій – це реалізація математичної абстракції. Головна функція мосту не змінилася – це зайняти працею військовополонених. Подальше обіцяне чудо економічного розквіту явно пов'язано з імітацією жертвопринесення. Супер-мости сучасності – це гігантські жертовники над морем крові…Міст, що проходить понад нами, поєднує Росію і Європу. Міст між двома “благополуччями”. Країни, що перебувають у цій зоні, розцінюються і Європою, і Росією як країни-гарніри, що доповнять основну страву», – розповідають вони.

 

Група Мельничук-Бурлака існує з 2013 року (раніше Іван Мельничук та Олександр Бурлака були учасниками «Групи предметів»). У своїй практиці група ставить під питання роль, ідеологію та відповідальність архітектора сьогодні. Група Мельничук-Бурлака брала участь у Першій трієнале в Берґені («Берґенська асамблея»), у виставках номінантів на премію PinchukArtCentre 2013 та 2015 років, у виставці «Телефонні дзвінки з цвинтаря та інші історії» в Академії світового мистецтва (Кьольн) тощо. 2014 року в Центрі візуальної культури відбулася виставка групи Мельничук-Бурлака «Острів». Олександр Бурлака – архітектор, художник, молодший науковий співробітник Національного художнього музею України. Іван Мельничук – архітектор, художник, співзасновник фонду «Метод». Обидва мешкають та працюють у Києві.

 

Відвідати  «Краще, гірше, ще гірше» можна до 27 березня.

 

Джерело: сторінка виставки в Facebook