У Closer відбудеться «тріумф лівого мистецтва»

4 жовтня о 19:00 літературознавець Ярина Цимбал прочитає лекцію на тему «“Нова генерація”: тріумф лівого мистецтва» в столичному арт-центрі «Closer» (вул. Нижньоюрківська, 31). Вона присвячена журналу «Нова генерація» – виданню українських футуристів, що відкрило для вітчизняних читачів авангардне мистецтво у ХХ столітті.

 

Ілюстрація до лекції

 

«Нова генерація» виходила друком у 1920-х роках. На сторінках журналу публікувалися матеріали про такі провідні на той час мистецькі напрямки, як експресіонізм, кубізм, сюрреалізм тощо. Довкола видання гуртувалися художники, архітектори, скульптори, театрали та письменники. «Культурна революція, радикальне оновлення, боротьба зі старим, творення й організація всього нового — мистецтва, психіки, людини — такі амбітні завдання ставив перед собою журнал, завдання, суголосні пошукам світового художнього авангарду», – говорять про «Нову генерацію» організатори лекції.

 

Подія є частиною лекторію «Український авангард». Цикл заходів про українське авангардне мистецтво відбувається в рамках проекту «Лекції про читання» від літературної майстерні «Бартлбі і компанія», що присвячений «текстам, які вивертають смисл навиворіт». Лекції про читання відбуваються в «Closer» двічі на місяць.

 

Для того, щоб відвідати лекцію «Нова генерація» від Ярини Цимбал, необхідно пройти онлайн-реєстрацію. Тим, хто реєструвався на попередні події  «Бартлбі і компанія», реєстрація не потрібна.

 

Джерело: сторінка заходу в Facebook