У Франції відтворять виставку до захоплення Донецька

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ оголосив переможця конкурсу на право виставки в арт-просторі Villa Arson (Франція). Ним стала арт-група «жýжалка», яка відтворить власну експозицію незадовго до захоплення фонду сепаратистами в Донецьку.

 

 

Анотація до проекту «Blue Sky Catastrophe»:

 

«Ця назва — наче застереження — говорить багато про приховану кризову ситуацію. Зрозуміло, члени колективу жýжалка спираються і на подальші події, намагаючись встановити зв'язок з іншими видами кризових ситуацій у світі. Стабільні етапи розвитку періодично змінюються фазовими катастрофами, такими як тероризм або обвал фондового ринку. Розвиток складних систем відбувається через низку катастроф, які і сформували світ, в якому ми живемо. Спочатку зміни в динамічній системі можуть здаватися вкрай незначними, проте їх наслідки мають колосальний вплив. Такий переломний момент — це точка розгалуження можливих шляхів еволюції, яка характеризується непередбачуваністю: заздалегідь невідомо, чи стане суспільство більш хаотичним, або народиться нова, більш упорядкованаструктура».

 

Спільно з ІЗОЛЯЦІЄЮ, Villa Arson регулярно проводить відкриті конкурси серед українських художників і залучає їх до участі у своїй програмі резиденцій. У цій програмі вже взяли участь Катерина Радченко (5 жовтня — 21 грудня 2015 р.) та колектив Світа Лібет і Добриня Іванов (1 лютого — 2 травня 2016 р.). Паралельно з виставкою Blue Sky Catastrophe, Катерина Радченко представить свої роботи, створені під час резиденції, у Villa Arson, а також у Музеї наївного мистецтвав Ніцці.

 

Виставка «Blue Sky Catastrophe» триватиме з 5 червня до 29 серпня.