У французькому музеї знайшли забуту картину Густава Курбе

Музей мистецтв та історії Гранвіля (Musée du Vieux Granville, Франція) підтвердив автентичність твору знакового французького художника-реаліста Густава Курбе "Вид Женевського озера" ("Vue du Lac Léman", 1876), що разом з двома іншими картинами, які сьогодні приписують пензлю Курбе, вважався підробкою й зберігався в архівах музею з 1945 року. Про це пише видання artnet.

 

Густав Курбе. "Вид Женевського озера"

 

Олександра Желебер, що співпрацює в якості кураторки з усіма муніципальними музеями міста Гранвіль, першою заповзялася провести повторну експертизу творів.

 

"Разом з моєю командою я готувала документ про історію музею, — розповіла фахівчиня виданню Le Parisien. — Картина була в шафці, в архівах, у темряві. Я не могла розгледіти її належним чином, але вона залишився в моїй пам'яті як щось дуже красиве".

 

У 1892 році місцевий житель заповів Музею три твори, авторство яких нібито належало Курбе. Тривалий час в Музеї побутувала думка, що твори можуть належати пензлю когось із учнів Курбе або бути підробками. За словами Желебер у 1995 році фахівець списав усі три картини як підробки. 

 

За словами дослідниці: "Один з творів був очевидною підробкою. Беручи до уваги той факт, що усі три картини надійшли від одного колекціонера, були усі підстави вважати, що їх створив не Курбе, а хтось з його учнів".

 

Виявивши картину, Желебер вирішила дізнатися думку дослідника творчості Курбе й куратора в науково-дослідній лабораторії C2RMF (Центр досліджень і реставрації музеїв Франції) Бруно Мутана, який згодом приїхав у Гранвіль, аби побачити полотно. Мутан підтвердив, що пейзаж — це справді твір видатного майстра.

 

З'ясувалося також, що автором останньої з трьох картин є друг та частий компаньйон Курбе Керубіно Пата.