У галереї “Лавра” представили мультимедійний проект “Тотем”

22 травня в муніципальній галереї «Лавра» у Києві відбулося відкриття мультимедійного проекту «Тотем». Філософський роздум про національну ідентичність, духовність і культурні витоки об'єднує живопис і цифрову проекцію. Автори проекту — художник Ігор Мельник та Vj Yarkus.


В експозиції виставки представлена ​​живописна серія «Тотем» та дві масштабні відеоінсталяції, створені на основі робіт цієї серії. За допомогою експресивного живопису і емоційних відео проекцій автори створюють новий міф про лелек — як символ душі, яка прагне в небо, але прикута до землі.

 

Усі зображення надано організаторами


Яскраві і витончені картини львівського художника Ігоря Мельника присвячені лелекам — птахам, які, на думку автора, є уособленням національної ментальності і духовності. Для автора ці птахи є справжнім об'єктом поклоніння. Саме тому вони стали головними героями його поетичного візуального міфу про буття і душевний неспокій.

 

«Моїм тотемом виникає людяність і вічні людські цінності. Можливо, саме тому лелека асоціюється з образом народності і українців. Це птах, що живе поруч людей, птиця, немов відображає нас і наше суспільство, нашу сутнісну природу і внутрішній устрій», — зауважує Ігор Мельник.

 

 

Дві відео інсталяції, створені відомим українським діджитал художником, переможцем багатьох міжнародних конкурсів медіа мистецтва Ярославом Костенко (VJ Yarkus), не просто оживляють картини Ігоря Мельника. Вони дарують нам особливий стан душевного трепету і емоційного підйому в спогляданні витонченої краси птахів і спілкуванні з мистецтвом. Саме цей душевний трепет робить глядачів співавторами нового міфу про красу і цінність буття.

 

«Виставка "Тотем" є продовженням серії мультимедійних проектів галереї Лавра, які об'єднують мальовничу класику і нові медіа. Сподіваюся, що завдяки такій співпраці, простір галереї Лавра стане новим креативним кластером, де мистецтво і технології співпрацюють, як єдиний творчий організм», — говорить Тетяна Миронова, директорка муніципальної галереї «Лавра».


Виставка триватиме до 6 червня.Вхід вільний.

 

 

Про художників:

Ігор Мельник нНародився і працює в місті Стрий Львівської області. Закінчив стрийське художнє училище і Львівську національну академію мистецтв, член мистецького об'єднання «Стрий-Ко», член Національної спілки художників України. Учасник багатьох національних і міжнародних виставок.


Ярослав Костенко живе і працює в Києві. Закінчив Запорізький національний технічний університет. Працює в напрямках віджеїнгу, 3D анімації, відео мапінгу, відео та інтерактивної інсталяцій. Є переможцем торішнього фестивалю світла в Києві і медіа фестивалю LPM в Амстердамі. Учасник міжнародних фестивалів Pirate Station, Sensimo, Global Gathering, I: O Art Residence і багатьох інших.