У Каліфорнії відкриється великий парк сучасної скульптури

Придбати земельну ділянку Donum Estate (Сонома, штат Каліфорнія) данського колекціонера Аллана Варбурга у 2011 році надихнула його пристрасть до виноградного сорту піно-нуар. Варбург почав купувати піно-нуар, після того, як вперше спробував вино з нього кілька років тому. Але коли він побачив землі в місті Сонома у 2015 році, з'явилася ще одна його пристрасть: колекціонування творів сучасного мистецтва.

 

Лінда Бенгліс. Рожеві леді, 2014

Фото: Robert Berg / Donum Scupture Collection / artnet.com


Donum Sculpture Collection — це парк скульптур під відкритим небом, у якому представлені десятки робіт справжніх зірок світового сучасного мистецтва. Зокрема твори Ай Вейвея, Кіта Харінга, Луїзи Буржуа, Жауме Пленса, Яйої Кусами та інших. Мистецькі твори оточені 150-річними оливковими деревами, бджолиними вуликами, органічною фермою, і, звичайно ж, виноградником.


«Коли ви гуляєте в Донумі, ви перебуваєте у цьому прекрасному природному оточенні, слухаєте спів птахів, відчуваєте запах нашої лаванди і куштуєте наше вино, яке ми вважаємо відмінним вином, — говорить Варбург в інтерв'ю Artnet News. — Це дуже особливе відчуття. Ви поєднуєте всі ці речі, і цей досвід потужніший, ніж якби ви насолоджувалися ними окремо». 


До кінця року колекція Donum має налічувати близько 40 робіт. Зібрання може похвалитися безліччю гучних імен, але Варбург наполягає на тому, що воно, зрештою, відображає особистий смак. «Я думаю, важливо усвідомити, що це дуже особиста колекція, — говорить він. — Це не професійна чи кураторська колекція. Ми купуємо і збираємо те, що вважаємо доречним в цьому місці».

 

Джерело: artnet.com