У Карась Галереї покажуть постмодерністський діалог Ройтбурда й Босха

Карась Галерея в Києві представляє нову виставку одного з найавторитетніших художників України Олександра Ройтбурда "Сад земних насолод". На виставці буде представлено 9 нових робіт автора, присвячених творчості Ієроніма Босха. Єрун Антонісон ван Акен, відомий як Ієронім Босх — один з найзагадковіших художників суворого північного відродження, що залишив по собі більше загадок та чуток, аніж будь-який інший художник фламандської школи. Саме Босх широко втілив у своїх творах химерні метаморфози тіла та тілесну деконструкцію, сюрреалізм масштабування об’єктів та відвертий гріховний еротизм подій. Як відомо, 2016 рік був оголошений ЮНЕСКО роком Босха.

 

Робота Олександра Ройтбурда


Сюрреалістичні катаклізми полотен Босха вражають не лише реалістичністю техніки, манерої письма, але й переживаннями героїв, що зображені на картинах. У Олександра Ройтбурда та Ієроніма Босха багато спільного — перш за все запитання "Що вживав автор, коли писав це?" від непідготованої глядацької аудиторії. Більш того, обох художників час від часу звинувачують в сатанізмі, участі в оргіях та таємних організаціях. Обидва художники саркастично та віртуозно грають зі страхами, комплексами суспільства, з фольклорними та догматичними міфами та їх символікою.


Отже той прямий постмодерністський діалог Ройтбурда і Босха мав статися рано чи пізно. У проекті "Сад земних насолод" пряме цитування фрагментів картин Босха поєднуються з абсолютно впізнаваною манерою українського художника ХХІ століття, таким чином відбувається певне зіткнення думкоформ з розгону у п’ять століть. На експресивному живописі, що філігранно повторює плями, жести, вирази облич героїв Босха нанесена зверху абстрактна графічна мережа знаменитих авторських "каляк-маляк" — відбувається певна наруга, але, з іншого боку, і виправдання одного художнього сюжету іншим.


Не рекомендований перегляд цього проекту — людям із наявністю хворобливих психічних станів спричинених браком культури, освіти, депресією, адептам тоталітарних ідеологій, особам схильним до екстремізму, побутового насильства, ксенофобії та інших афективних станів.


Відкриття виставки відбудеться о 19.00 у четвер, 3 листопада.


Виставка працюватиме з 3 по 22 листопада 2016 року з 11.00 до 19.00, крім неділі.


Вхід безкоштовний.

 

Фейсбук-сторінка події.