У Харкові над Держпромом з'явилась інсталяція в доповненій реальності

До дня міста в Apple App Store художник Роман Мінін та компанія Dev-Pro запустили безкоштовний додаток Minin Art із доповненою реальністю, який дозволить харків’янам та гостям міста побачити скульптуру під назвою LOVE над будівлею Держпрому. Інсталяція у доданій реальності стане продовженням серії монументальних робіт в авторському жанрі TRANSMONUMENTALISM. Завантажити додаток можна за посиланням. Арт-об'єкт доступний навіть в офлайн-режимі.

  

У листопаді 2017 року в рамках Kharkiv Mini Maker Faire Роман Мінін вперше висловив думку про те, що бачить одну зі своїх 3D скульптур біля Держпрому. Іван Пономаренко, Web Researcher у Dev-Pro, активний учасник та співорганізатор спільноти «Харків, що манить», почув цю ідею та поділився нею із колегами. Саме вона стала продовженням серії благодійних заходів компанії, у тому числі – у цифровому форматі.

 

Фото: Dev-Pro


Minin Art - це iOS додаток, запустивши який у сквері перед Держпромом, можна побачити одну із найбільш популярних скульптур художника під назвою LOVE. Автор працює зі своїми основними темами: життя шахтарів, метамодернізм, монументальне мистецтво. Розробкою займались два спеціалісти Dev-Pro упродовж кількох місяців. Запуск додатка вирішили приурочити до дня міста, і завдяки спільним зусиллям художника та програмістів, у Харкові з’явилась ще одна культурна пам’ятка.

 

Про проект розказує Максим Кортунов (Dev-Pro): «На етапі знайомства з ідеєю Романа Мініна у нас не було досвіду роботи з технологіями доповненої реальності... Але були і є професіонали у сфері розробки мобільних додатків. Dev-Pro прийняла рішення реалізувати проект. Для нас це не тільки можливість допомогти художнику реалізувати його ідею, але і зробити вклад у розвиток колег, отримати цікавий досвід у новій технології».

 

Роман Мінін говорить: «У ході нашої співпраці з Dev-Pro вдалось створити монументальний стріт-арт, який став одним із перших і наймасштабніших моїх об'єктів у жанрі transmonumentalism. Близько року я працюю з інсталяціями в доповненій реальності в Україні та Європі, планую розвивати цей напрям надалі. Сподіваюсь, що ми працюватимемо із Dev-Pro в подальшому над розробкою аналогічного додатку під Android».

 

Рекомендації по використанню:

Комфортна точка: сквер перед Держпромом (пл. Свободи, 5). Найкращий час доби для перегляду: світловий день. Список підтримуваних пристроїв (необхідна версія iOS 11): iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s. Для того, щоб додаток коректно працював, спочатку тримайте телефон горизонтально до підключення камери (це необхідно для калібровки), потім спрямуйте його на Держпром.