У Харкові триває виставка до 20-річчя архітектурного бюро Drozdov&Partners

У Харківській школі архітектури (вул. Конторська, 5) триває виставка, приурочена до 20-річчя архітектурного бюро Drozdov&Partners. На виставці представлені фотографії, які відображають ті чи інші грані об’єктів, що були побудовані бюро за останні роки.

 

Тут і далі – виставка до 20-річчя Drozdov&Partners у Харківській школі архітектури

 

«Архітектура і фотографії архітектури – не одне и те саме. Вона породжує іншу реальність, яка переломлена крізь персональний фокус. Суб’єктивність об’єктивного фото-погляду часто відкриває абсолютно нові взаємозв’язки.  Це індивідуальна реакція на простір, сцени з життя користувачів та перехожих, світло і тінь, фактуру, пору року. Більшість кадрів було зроблено майстром, але є ті, що були зняті архітекторами під час авторського нагляду, власниками та їхніми гостями. Проявляє чи стирає фотографія шари: дискусії між архітектором та клієнтом, напружені обговорення всередині команди і широту контексту (у якому ми працюємо)?», – про це міркують організатори виставки.

 

 

Автори фотографій: Андрій Авдеєнко, Іван Авдеєнко, Олексій Боголепов, Олексій Биков, Катерина Йолкіна, Галина Жучкова, Сергій Костяний, Ганна Кошарна, сестри Попови, Олексій Самойленко, Тимофей Уланченко, Оксана Чебіна.

 

 

Частиною виставки є лабіринт. Лабіринт легко провокує на «архітектурне» переживання. З одного боку, в ньому є симуляція «раннього міста» Азії, Близького Сходу, Средиземномор’я і середньовічної Європи. З іншого боку, блукання лабиринтом у своїй безцільності дарує особливу барокову насолоду, споріднену з помірною прогулянкою садом. Співвідношення висоти та ширини, ритміка, структура та парцеляція стель створюють різноманіття, де є вільні переходи, глухі кути та суміжні простори. Автори проекту використали єдиний  S-подібний елемент і його дзеркальний антипод, чим ще раз підтвердили, що великі труднощі можуть складатися з досить простих речей.