У Харкові відкриється групова виставка художників ленд-арту

Grynyov Art Foundation спільно з ЄрміловЦентром презентують у Харкові перший виставковий проект, присвячений пленерній традиції у практиці художників ленд-арту. Пейзаж як уособлення первозданності, його атмосферність, його звук, запах і смак – основна тема художників. Їхня ціль – упіймати та відтворити мінливий стан природи. 

 

Усі зображення надано організаторами


Перший «ex.пленер: Віддалений доступ. Баранівка» відбувся в червні 2016 року в селі Баранівка, Полтавської області. Метою акції для художників стала спроба освоєння природнього простору з використанням нетрадиційних, альтернативних класичному пленеру інструментів: дерева, металу, глини, соломи, ґрунту. Протягом семи днів сімома художниками було створено близько 30 робіт: інсталяції, об’єкти, енвайронмент арт, відео-арт, відео-перформанс, перформанс, фотографії. Деякі з проектів залишилися у природньому середовищі Баранівки, де й були створені. Інші ж – презентовані на першій звітній виставці експериментального ленд-арт пленеру в Арт-підвалі Муніципальної галереї в 2016 році.

 


У 2017 році для проведення наступного «ex.пленер: Віддалений доступ» було обрано Чернігів. Місто з тисячорічною історією, місцями якого раніше пройшли наші колеги-художники пленерної акції «Шляхи Васильківского». Другий пленер відрізнявся увагою учасників до історичного контексту та соціальної тематики. Особливістю другого «ex.пленер. Віддалений доступ: Чернігів» стала робота з історією міста, його археологічною багатошаровістю і природнім ландшафтом.


«ex.пленер. Віддалений доступ» сьогодні – це природня художня лабораторія. Кожен наступний ex.пленер – нова локація і новий експериментальний підхід художників до сприйняття і репрезентації не тільки місця, але і себе в ньому. Так десятирічна пленерна акція «Шляхами Васильківського» завдяки ініціативі Тетяни та Бориса Гриньових отримала новий метод художнього осмислення пейзажу у форматі експериментального пленера.

 Художники: Юрій Вишняков, Наталія Лісова, Вікторія Телетьєн, Юрій Штайда, Костянтин Зоркін, Тетяна Зоркіна, Олексій Яловега, Олександр Коцарев, Оксана Солоп, Богдан Локатир, Маргарита Журунова, Сергій Тонканов, Антон Саєнко, Ольга Федорова.

 

Куратори проекту: Вікторія Тєлєтьєн, Юрій Штайда


Консультантка: Галина Глеба

 

Побачити проект можна буде з 16 листопада до 1 грудня 2017 року. Відкриття виставки: 16 листопада о 18.00.