У художньому музеї розкажуть історію мистецьких колекцій

Національний художній музей України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) розпочав лекторій «З історії художніх колекцій України». В ньому фахівці закладу розкажуть про твори з найвідоміших вітчизняних арт-зібрань.

 

Невідомий автор. Родина Рєпніних: Микола Григорович, Варвара Олексіївна, старші діти: Варвара та Василь, молодші: Олександра та Єлизавета під час перебування за кордоном (кін. 30-х - поч. 40-х рр. XIX ст., місцезнаходження невідоме)

 

«Зазвичай ми знаємо про життєвий і творчий шлях художника, можливо, пам'ятаємо обставини і привід створення тієї чи іншої картини. Але історії самих творів і колекцій, до яких вони належали, стіни помешкань яких меценатів прикрашали або ж у яких підвалах тулилися, знаходячи там притулок за буремних часів – “terra incognita” на мапі історії мистецтва, на освоєння якої і спрямований лекторій. Окрім цього, він дає можливість дізнатися, перед якими викликами поставав Національний художній музей України протягом свого існування залежно від часу (мирного, військового чи революційного) та вимог панівного режиму», – йдеться в описі проекту.

 

23 січня в музеї вже відбулася перша зустріч лекторію, на якій розповіли про художні зібрання Розумовських, Волконських і Репніних в Яготині. Подальший розклад «З історії художніх зібрань…» виглядає таким чином:

 

30 січня, 16:00. «Качанівка. Колекція Тарновських»


13 лютого, 16:00. «Колекція Харитоненка» 


20 лютого, 16:00. «Київські колекціонери Терещенки»


27 лютого, 16:00. «Київські колекціонери Ханенки»


19 березня, 16:00. «Сторінки історії НХМУ: Від витоків. 1899–1919 роки» 


26 березня, 16:00. «Сторінки історії НХМУ: Проблема існування музею в період 1919–1945 років»


2 квітня, 16:00. «Сторінки історії НХМУ: Музей у другій половині 20 століття»


9 квітня, 16:00. «Твори родини Кричевських в музеях України»


23 квітня, 16:00. «Українське мистецтво в музеях світу»

 

Деталі про вартість участь в заході та інші подробиці можна дізнатися на сторінці проекту в Facebook.