У Києві покажуть графіку Ігоря Подольчака, який представляв Україну на виставці в космосі
11 липня аукціонний дім «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4) вперше представить проект львівського художника Ігоря Подольчака «Остання кантата».
До експозиції увійдуть 30 офортів, створених автором у 1987–1996 роках.
Усі зображення надано організаторами
Слід зазначити, що саме станкова графіка, якою художник займається з 1981 року, стала початком успішної кар'єри митця. Поєднуючи у своїх творах техніки офорту, гравюри, акватинти, сліпого травлення та сухої голки, Подольчак створює свою авторську неповторність та творчу індивідуальність.
У 1993 році два офорти Подольчака, який представляв Україну, стали частиною проекту «Мистецтво в космосі». Вони були виставлені на першій в історії художній виставці в космосі, яка відбулась на російській орбітальній станції «Мир».
Центром творчості художника є людське тіло у різних його проявах – у взаємодії з іншими тілами, у різних станах та стадіях розкладу. В художньому розвитку теми розкладання та тліну фігурують виключно два типи матерії, дві формації «плоті» – людська та архітектурна.
«Метафоризм та алегоричність образів, створених автором, можна порівняти з персонажами графічних робіт славетного Франсіско Гойї, але у власному унікальному стилі Подольчака. Графіка автора – це здобуток львівської школи, роботи якої експонуються у найвідоміших інституціях, у тому числі PinchukArtCentrе та Мистецькому Арсеналі», – зазначає Михайло Василенко, співвласник аукціонного дому "Золотое Сечение".
Виставка триватиме до 28 липня, вхід для усіх бажаючих – вільний. Експозиція працює з 11:00 до 18:00. Неділя – вихідний.
Про художника:
Ігор Подольчак (нар. 1962 року, Львів) – український режисер, сценарист, продюсер, художник та куратор сучасного мистецтва. Член Української Кіноакадемії. У 1984 закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет «Інтер'єр та обладнання». Разом з Подольчаком вчилися Олег Тістол, Павло Керестей та Микола Маценко. З 1985 по 1986 рік працював у Художньому фонді Спілки художників України. Після 1986 року і до цього часу працює вільним художником та куратором сучасного мистецтва. Брав участь у численних міжнародних виставках по всьому світу, лауреат багатьох з них, організував та провів ряд міжнародних виставок в Україні та за кордоном. Співзасновник творчого об'єднання «Фонд Мазоха» та співавтор всіх його мистецьких акцій та проектів. Живе і працює у Києві та Львові.