У Києві покажуть мультимедійний проект «Життя триває»

1 березня в  муніципальній галереї  «Лавра»  пройде  відкриття  мультимедійного художнього проекту «Life must go on». Експозиція об’єднає в собі живопис, цифрове мистецтво, поезію та музику. Учасники проекту – львівська художниця Лілія Студницька та київська digital група  «Skilz».

 

Усі зображення надано організаторами

 

Робота  команди «Skilz»  вже отримала перше місце на минулорічному фестивалі світла в Києві. Вона створена на основі поезії Ліни Костенко «Життя  триває» і передає філософську складову поезії у візуальних образах цифрового мистецтва. Саме ці образи  надають своєрідну експресію, динаміку ліричним пейзажам і поетичним рядкам. Доповнюють мрійливий характер ноктюрну більш впевненими та  мажорними нотами. Життя не просто йде – воно продовжується і несе нові емоції, нові відкриття та враження.

 

Ще одна складова проекту – лірична живописна серія «Ніч» львівської художниці Лілії Студницької. Масштабні абстрактні полотна нічних пейзажів також  відтворені в арт-об’єктах. Всі  роботи сповнені  яскравими відтінками кольорів, які, на думку автора, можна побачити тільки вночі. Ніч – це час, коли кожна мить магічно змінює все – реальність перетворюється в ілюзію, думки у мрії, проза в поезію. Чіткі образи стираються і дають місце композиційним та тональним експериментам, які створюють візуальний ефект ноктюрну.

 

 

У поєднанні кольорів, слів, образів та рухів народжується настрій, що змушує  сприймати сучасне мистецтво у всіх його проявах, без обмежень та кордонів. Саме така мультимедійна естетика, підтримана потужною філософсько-ліричною складовою,  є основою нового проекту галереї Лавра:

 

«Сьогодні ми позиціонуємо галерею Лавра, як сучасний digital комплекс – простір, в якому мистецтво стирає будь-які  межі.  Завдяки новій панорамній відеопроекції картини можна почути, а музику –побачити.  Артефакти минулого  органічно співіснують з інсталяціями майбутнього. У поєднанні класичних напрямків мистецтва та цифрових технологій народжується нова художня мова сучасного арту. Наш проект «Life must go on» саме про це», – розповідає  Тетяна Миронова, директор Київської муніципальної галереї  «Лавра».