У Києві покажуть рідкісні книжкові видання й тиражну графіку

14 березня аукціонний дім «Дукат» відкриє передаукціонну виставку «Українська книга». Традиційно колекція складається з букіністичних і антикварних видань, карт, світлин, плакатів, графіки. Особливе місце в добірці посідає мистецьката художня література. Прижиттєві видання творів Івана Котляревського, Лесі Українки, Максима Рильського та Василя Стуса — лише невелика частка цікавинок аукціону.


На особливу увагу поціновувачів вітчизняного книговидання заслуговують рідкісні путівники, історико-документальні нариси, присвячені українським містам та регіонам.

 


Поштова картка з репродукцією твору Василя Седляра «Розстріл у Межигір’ї»


Справжньою знахідкою для дослідника українського авангарду є поштова картка 1927 року з репродукцією твору Василя Седляра «Розстріл у Межигір’ї», який було понівечено кислотою у 1937 році після розстрілу автора. Сьогодні полотно відомого бойчукіста зберігається в Національному художньому музеї України, а з його первинним виглядом ми знайомі, завдяки примірникам саме цієї картки.


Безумовно, перлиною аукціону є славнозвісний бестселер свого часу — бурлескно-гротескна поема Івана Котляревського «Енеїда», видана за життя автора у 1809 році. Примітно, що до цього твір було видано двічі — недописаним і без згоди автора. Обидва видання містили велику кількість помилок, але, попри це, викликали шалений ажіотаж.

 

Перше авторське видання поеми «Енеїда» І. Котляревського, здійснене у 1809 р.


Одним із примітних лотів є карта «Ukrania Terra Cosaccorum», видана німецьким картографом Йоганом-Баптистом Гоманном у 1712 році. На ній зазначено місце легендарної Полтавської битви 1709 р.; чітко визначено кордон між Польщею і Московією, що у 1667 р. проходив по Дніпру; на Кримському півострові позначено Перекопський вал, відбудований козаками у XVIII ст.


Загалом аукціонна збірка налічує 116 лотів та презентує понад два століття української друкарської справи.

 

Серед топ-лотів:

 - Перше авторське видання поеми «Енеїда» І. Котляревського, здійснене у 1809 р.;

- Перше видання біографічних нарисів про М. Гоголя, укладене П. Кулішом та надруковане у Санкт-Петербурзі в 1856 р.;

- Поштова картка з репродукцією картини Василя Седляра «Розстріл у Межигір’ї» 1927 р.;

- Ксилографія видатного українського та американського графіка та живописця Якова Гніздовського;

- Карта України «Ukrania Terra Cosaccorum», складена та видана Йоганном-БаптистомГоманном в Нюрнеберзі у 1712 році;

- Перше видання збірки Василя Стуса «Зимові дерева» 1970 р.

 

 

На аукціоні також буде представлено каталог першої посмертної виставки творів українського художника Георгія Нарбута, яка відбулася в Санкт-Петербурзі 1922 року, тиражну графіку сучасних та класичних українських майстрів: Олексія Маренкова, Ернста Коткова, Матвія Вайсберга, Катерини Свіргуненко, Крістіни Ярош та інших.

 

Побачити виставку можна буде до 17 березня 2017 року.