У Києві пройде фестиваль художньої кераміки “ЦеГлина 2018”

21 травня  о 19.00  у  столичному керамічному арт-просторі «ЦеГлинаАрт» (вул. Набережно-Лугова, 2-В) відбудеться відкриття щорічного фестивалю сучасної художньої кераміки «ЦеГлина 2018» в рамках  Kyiv Art Week.

 

Головна мета проекту – розвиток професійної кераміки в Україні.

 

Ідея проведення фестивалю належить Олесі Дворак-Галік.

 

Концепція фестивалю сучасної кераміки «ЦеГлина-2018» – «Трансформації».

 

Усі зображення надано організаторами

 

Наше життя є надзвичайно динамічним і мінливим. Ми живемо в добу великих змін та винаходів. Іноді ці зміни мають великомасштабний характер, іноді стосуються лише окремої людини. Мистецтво завжди було своєрідним індикатором, який відображає і фіксує переміни в суспільстві. Показовими є також ставлення суспільства до мистецтва.

 

Дедалі частіше глядач стає не просто стороннім спостерігачем, а співавтором мистецького твору. Така активна позиція глядача спонукає художника до створення інтерактивних творів, що можуть трансформуватися у часі і просторі та набувати нового змісту.

 

Керамічні об’єкти вже давно втратили своє утилітарне призначення і стають частиною інсталяцій та перфомансів. У дизайні є термін «образні і морфологічні трансформації», який означає процес змін, перетворення однієї форми в іншу, що володіє новими змістом, характеристиками та функцією.

 

 

Основна ідея робіт-трансформерів, незалежно від їхньої тематики, полягає в можливості різноманітного укладу елементів.

 

Фестиваль сучасної художньої кераміки проходить шостий  рік поспіль.

 

Гості фестивалю  побачать роботи провідних українських керамістів і студентів професійних закладів.

 

Учасники: Бережненко Марта, Вахняк Маріанна, Войтович Юрій, Гібаленко Світлана, Друль Ганна, Дворак-Галік Олеся, Жарікова Юлія, Ісупова Неллі, Ільїнський Андрій, Корн Беата, Кузьменко Марія, Колиняк Софія-Юстина, Леонтьєв Станіслав та Стасенко Ганна, Лебедкіна Олександра, Міміношвілі Гія, Мірошниченко Олександр, Мусатов Юрій, Пильник Ольга, Попова Ната, Портнова Єлизавета, Павлишин-Святун Тетяна, Присяжнюк Артем, Суховолець Марія, Симкович Аліна, Хижинський Володимир.

 

 

Незмінним завданням проекту є демонстрація сучасного розвитку української художньої кераміки, формування інтересу до керамічного мистецтва, популяризація творчості  художників, налагодження співпраці між керамістами, дизайнерами, галеристами, архітекторами та колекціонерами.

 

Подія триватиме до 2 червня. Вхід вільний.

 

Галерея є  дружньою до всіх людей, яких цікавить сучасне керамічне мистецтво.