У Києві пройде перша міжнародна шрифтова конференція TYPE KYIV 2017

30 вересня та 1 жовтня в UNIT.Сity пройде перша міжнародна шрифтова конференція TYPE KYIV 2017.

 

Організаторами заходу виступили POLISH DESIGN WEEK 2017 та School of visual communication.

 

Рене Вавржкевич (Rene Wawrzkiewicz) (засновник і куратор першого в Польщі фестивалю графічного дизайну та польської Студії критики дизайну) і Наталія Синєпупова (засновник і керівник SVC, креативний директор SEEE) об'єднали зусилля, щоб зібрати на одному майданчику в Києві провідних представників українського та зарубіжного шрифтового співтовариства.

 

Дизайнери шрифтів, каліграфи, текстові та графічні дизайнери, дизайнери книг, а також фахівці ручного і цифрового друку поділяться досвідом роботи в сфері дизайну, візуальної комунікації, шрифтової та книжкової культури.

 

thenextweb.com

 

У перший день конференції виступлять такі експерти:

 

Яцек Утко/Jacek Utko (спікер TED і чотириразовий лауреат world's Best Designed Newspaper) розповість про головні засади редакційного дизайну, боротьбу Інтернету з друкованими виданнями і про те, як він вдихнув нове життя у європейські газети, змусивши їх виділятися не тільки суттю, але й формою.

 

Олексій Чекаль (арт-директор студії графічного дизайну PanicDesign, художник-каліграф, член асоціації дизайнерів-графіків 4BLOCK) доведе, що вміння проводити дослідження і занурюватися в історичний матеріал – не марна трата часу, а актуальна навичка на тлі використання сучасних графічних кліше і модних рішень.

 

Кирило Ткачев (каліграф, шрифтовик, викладач і організатор неформального фестивалю «Простір літер») покаже як дизайн може бути інструментом брендингу, а шрифт – основою для оригінальних рішень в територіальній айдентиці.

 

Костянтин Зеров (консультант директора НДІ ІВ НАПрН України у сфері інформаційних технологій і співзасновник ГО «Клуб інтелектуальної власності») пояснить, як використовувати чужі шрифти, не порушуючи нічиїх прав.

 

Андрій Константинов (засновник студії Mint Type, розробник, автор понад 20 шрифтових гарнітур) надихне на роботу дизайнерів, які давно хочуть спроектувати цифровий шрифт, але не знають з чого почати.

 

Євген Садко (засновник шрифтового оператора Rentafont) пояснить, як команда його сервісу вирішує проблеми творців і користувачів шрифтів, а також дасть прогноз розвитку ринку комерційних шрифтів в Україні.

 

Дискусійним форматом першого дня стане панельна дискусія, присвячена спеціалізованій освіті: де її отримати в Києві, і як правильно має будуватися навчання шрифтовим дисциплінам, каліграфії, текстовому і графічному дизайну.

 

У другий день конференції з лекціями, доповідями, презентаціями проектів, case-study виступатимуть Вікторія та Віталіна Лопухіни, Маріан Мищак, Вікторія Грабовська, Наталія Синєпупова, Євген Мельничук, Максим Золоедов, Аліна Потьомська та інші.

 

Маріан Мищяк (Marian Misiak). Графічний дизайнер, експерт з типографіки, публіцист. Закінчив відділення соціології Варшавського університету, вивчав шрифтовий дизайн в Університеті Редінга у Великобританії. Працював у дослідницькій студії Невілла Броуді. Займається мультискриптовою типографікою, дизайном шрифтів і дослідженнями візуальної культури.

 

Дискусії будуть проходити у форматі портфоліо-рев'ю. Українські та зарубіжні експерти разом з гостями проаналізують найбільш цікаві проекти, надавши їх авторам грамотний фідбек.

 

Протягом двох днів на п'яти великих екранах транслюватимуться класичні роботи та зразки дизайну, а також кращі шрифтові новинки, реалізовані провідними агентствами, студіями та окремими фахівцями. School of visual communication та школа каліграфії Арт і Я підготували насичену практичну частину. Вона пройде в рамках Паралельної програми і дозволить попрацювати з більшістю спікерів конференції на їх майстер-класах та воркшопах.

 

Гості та учасники Паралельної програми побачать виставку шрифтових плакатів «Експериментальний шрифт», виставку текстового дизайну, зможуть ознайомитися з привезеними матеріалами шрифтової конференції TYPO Berlin 2017.

 

Так, конференція TYPE KYIV 2017 стане відмінним місцем для нових корисних знайомств, нетворкінгу або хедхантингу.

Подивитися програму і дізнатися всю актуальну інформацію можна тут.

 

За новинами слідкуйте на нашому Facebook і на сторінках наших партнерів.

 

Організатори:

School of Visual Communication (SVC)

POLISH DESIGN WEEK 2017

Генеральний спонсор:

Ministry of Culture and National Heritage of the Republic of Poland

Бізнес-партнер:

Galagan

 

Партнери:

Студія критики дизайну

School of Form

Rentafont

Mint Type

Простір Літер

Арт і Я / ArtiYa Calligraphy School

MYPRINTHUB

 

Інфопартнери:

Congress of Cultural Activists

Grafprom

Design Diary

Innerspace

SEEE

Dream Projects

Museum of Dreams in Kiev

 

Локації

 

Конференція:

UNIT.Сity Інноваційний парк

http://unit.city/

адреса: Київ, вул. Дорогожицька, 1

 

Практики, майстер-класи, воркшопи:

School of visual communication

http://svc.com.ua/

Київ, вул. Січових стрільців, 1-5, Будинок Художника, офіс № 402

(044) 360 45 40

(044) 272 27 29

 

Арт і Я / ArtiYa Calligraphy School

http://www.artiya.com.ua/

Київ, вул. Хрещатик 32б, офіс № 8

(098) 607 12 67

(098) 635 48 46