У Києві розпочала роботу міжнародна арт-резиденція FACE Residency

1 квітня у муніципальній київській галереї "Лавра" (м. Київ, вул. Лаврська, 1) розпочала роботу міжнародна арт-резиденція FACE Residency, яка за планами організаторів відбуватиметься кожні два роки. Її учасниками стали митці з Німеччини, Грузії, США, України, Хорватії, Шотландії, Польщі.

 

Проект FACE Residency

Матеріали надано організаторами

 

Протягом місяця художники досліджуватимуть простір міста, спілкуватимуться з київським арт-середовищем, обмінюватимуться одне з одним ідеями, щоб у фіналі представити групову виставку "Дивовижна розгубленість", яка передаватиме враження і відчуття художників, що опинилися в іншому мовному, культурному середовищі, подасть своєрідне дослідження того, наскільки травматичний досвід пристосування  та вбирання чогось нового може сприяти творчості.

 

Фото: Юлія Вебер

 

Ініціатором заснування арт-резиденції в галереї "Лавра" стала її директорка, відомий арт-експерт Тетяна Миронова: "Досвід арт-резиденції є новим для галерея "Лавра", але ми впевнені, що розпочали надзвичайно важливу справу, яка триватиме не один рік і приноситиме користь у плані культурного обміну між українськими та іноземними митцями, ставатиме основою для більш масштабних проектів. Сподіваюся, що наша арт-резиденція діятиме постійно й згодом стане осередком спілкування, обміну ідеями і досвідом, місцем, де художники зможуть плідно працювати, продукувати нові смисли й повністю присвячувати себе творчому процесу". 

 

Фото: Юлія Вебер

 

Кураторами арт-резиденції стали Наталі Хойос, Рейнольд Шумахер (Німеччина) та Алевтина Кахідзе, яка має досвід заснування власної резиденції в Музичах та перебування в аналогічних студіях за кордоном.

 

"FACE Residency в Києві на чотири тижні збирає разом іноземних і українських митців. Це дає можливість більш глибоко дізнатися не лише про політичну, мистецьку, загальну ситуацію в місті, а й розпочати серйозний діалог, створити художній дискурс, налагодити контакти, укріпити взаєморозуміння та отримати досвід, який допоможе розширити горизонт", — вважає Рейнольд Шумахер. 

 

Фото: Юлія Вебер

 

"Арт-резиденції — це потужний інструмент культурної дипломатії. Доволі давно в світі існує практика арт-резиденцій, які втілюють ідею глобального мистецтва. З власного досвіду я знаю, що іноземні митці цікавляться Україною й тим, що тут відбувається не лише з погляду соціально-політичних зрушень, а й, власне, мистецтва. Наразі маємо можливість здійснити культурний обмін, який, сподіваюся, матиме цікавий результат для обох сторін", — пояснює Алевтина Кахідзе.