У Києві стартував Фестиваль молодих українських художників

28 вересня у Мистецькому арсеналі відбулося відкриття Фестивалю молодих українських художників. Програма Фестивалю 2017 року складаєтья з 67 мистецьких проектів, які кураторки Фестивалю Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк відібрали на конкурсній основі з роботами, співзвучними темі Фестивалю – «Сьогодні, що так і не настало».

 

Іштван Кус. Ландшафтні Трансформації. 2014–2017

Фото: Карина Арутюнян

 

Світу, яким ми його знали, не існує, а вже завтра не існуватиме того світу, який ми вдаємо, що знаємо сьогодні. Тонкі лінії, які розділяли гомогенний час на минуле, теперішнє та майбутнє, виявляються розмитими. Теперішнє твориться водночас майбутнім, як результат превентивних політик, та минулим – постмодерністське, посткомуністичне, постісторичне, пост-Інтернет. 

 

Кристина Ярош. Дирижабль №6. 2017

 

Працюючи над проектом, кураторки запропонували молодим художникам поміркувати над категоріями змін, які все більше характеризують сучасність – розмиття топографічних кордонів, хиткість національних держав, мінливість ідентичностей, зникнення меж між приватним і публічним. На думку кураторок, відбулись зміни і в розумінні категорій часу і історії, а концептуальні межі розуміння минулого, теперішнього і майбутнього є взаємозамінними.

 

Ольга Кузюра. Втрачена присутність. 2017

 

Кураторки коментують: «Цікаво, що художники дуже по-різному відреагували на запропоновану тему, а отже і їхні проекти можна легко ранжувати від досить особистих та майже інтимних роздумів щодо певної ситуації чи проблеми, до досить абстрагованих загальних конструктів. Для нас важливо було включити художні практики, які б демонстрували чи хоча б натякали на альтернативні сценарії переживання моменту невпевненості, в якому ми всі вочевидь знаходимося. Це інший погляд на ситуацію, відмінний від більш практичних шляхів роботи з реальністю, як от політика чи соціологія, але й відмінний від філософії як абсолютно теоретичної практики мислення.  Тому мистецтво тут є іншою оптикою і певною можливістю вирішити це питання інакше». 
 

 

Побачити роботи можна до 29 жовтня 2017 року.

Засновник Фестивалю молодих українських художників – Міністерство культури України
Організатори – Мистецький арсенал та Національний художній музей України.

Освітня програма Фестивалю

Вартість квитків:
Повний квиток – 60 грн.
Пільговий квиток – 30 грн.
Сімейний квиток – 130 грн.

Право на пільговий квиток мають пенсіонери, школярі, студенти (за наявності посвідчення).

Сімейний квиток розрахований на двох дорослих і одну-чотири дитини віком від 12 років.