В EDUCATORIUM триває виставка про абстрактне місто й життя в ньому

15 лютого у культурній лабораторії «EDUCATORIUM» стартувала виставка графіки Крістіни Ярош та Анни Ходькової «Прояв міста»

Дует молодих і талановитих художниць, що уже не вперше працює разом, представили свою першу спільну виставку у Києві. Цього разу Крістіна і Аня пропонують глядачам два різні та, водночас, близькі погляди на місто. Абстрактне або конкретне, сучасне, пост-радянське, самотнє, знайоме... Або інше. Пошук визначень залишається за глядачем. 

 

Твір Крістіни Ярош

Крістіна Ярош своєю візуальною мовою апелює до колективної свідомості, до досвіду кожного з нас, втілюючи звичні оку «скелети» ліній електропередач та похмурі бетонні патерни радянських парканів чіткими графічними лініями. Натомість у серії гравюр Анни Ходькової постають образи з особистої пам’яті — фігури літніх жінок, втілені з надмірною умовністю, навіть площинністю. Пов’язуючи обидві серії у «Прояві міста», художниці виявляють власне місто на різних рівнях сприйняття.

 

Твір Анни Ходькової

 

«Це виставка про абстрактне місто і життя в ньому: життя людей в цьому місті, їхні будинки, думки, стан самотності і загубленості. Місто без назви, тому що ми говоримо про риси, загальні для всіх міст, — розповідає ArtUkraine співавторка проекту Крістіна Ярош. — Мені ближче спостереження за середовищем, архітектурою, Анні — за людьми та їх наповненням. У дуеті сформувалася загальна картина міста, у якому кожен знайде щось близьке собі».

 

Твір Крістіни Ярош

Крістіна Ярош і Анна Ходькова — засновниці проекту EtchingRoom#1 — майстерні друкованої графіки, яка займається як виставковою, так і освітньою діяльністю. На рахунку художниць багато групових виставок у Києві та інших містах України. Їх роботи часто представлені на українських аукціонах.

 

Виставка триватиме до 1 березня 2017 року.