У Києві відбудеться публічна розмова української журналістки та єгипетського художника

22 травня о 19:00 в Освітній станції 31В1 (м. Київ; вул. Пушкінська, 31-В-1) відбудеться публічна розмова журналістки Наталії Гуменюк (Україна) та митця Басема Юсрі (Єгипет). Тема зустрічі – «Сучасне єгипетське мистецтво: про революції та соціальні трансформації».

 

Басем Юсрі

 

Режисер і художник Басем Юсрі розповість Наталії Гуменюк свою історію революції. Повернувшись зі США до Каїра напередодні революції, Басем Юсрі став її учасником і коментатором – відео, малюнки й інсталяції документували трансформації, яких зазнавав Єгипет. Разом спікери спробують дати відповіді на такі запитання: Які нові виклики ставить перед художником пореволюційний час? Чи існує мистецька догма революції і що робити з попитом на мистецтво «арабської весни» чи «революції гідності»? Якими є етика й естетика сучасного єгипетського художника і для якої аудиторії він працює?

 

Басем Юсрі – єгипетський художник і незалежний режисер. Народився в Алжирі, виріс у Каїрі, де нині живе й працює. Навчався у Каїрі та США, де був стипендіатом кількох освітніх та резиденційних мистецьких програм. З 2000 року – учасник колективних і персональних виставок в Єгипті, інших арабських країнах, США та Європі. Міждисциплінарні проекти Басема Юсрі включають інсталяції в галереях, стріт-арт і мистецькі проекти в публічному просторі, експериментальні відео та документальні фільми. Документальний аспект його творів робить їх виразним коментарем до соціально-політичної ситуації в Єгипті, втім художника цікавлять й інші теми, як-от крос-культурний діалог, стереотипи і табу, масова культура, відносини між мистецтвом й аудиторією.

 

Наталя Гуменюк – українська журналістка, співзасновниця Hromadske.TV, очолює проект Hromadske International. Висвітлювала події у понад 50 країнах світу. З 2001 року працювала журналісткою-міжнародницею на різних українських телеканалах. З 2011 року як фрілансерка висвітлювала протести в різних регіонах світу, досліджуючи розвиток суспільства в умовах конфліктів та революцій. Упродовж останнього року готує репортажі про ситуацію в Криму та на Донбасі, а також про зовнішні відносини України. Авторка книжки «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції».

 

Захід «Сучасне єгипетське мистецтво: про революції та соціальні трансформації» відбудеться з послідовним перекладом із англійської на українську. Для участі в ньому організатори просять заповнити реєстраційну форму.

 

Діалог Наталії Гуменюк і Басема Юсрі відбудеться в рамках проекту «Культура. Завтра», який покликаний публічно обговорювати складні теми й спільно працювати над стратегіями розвитку культури.