У Києві відкрилася виставка, експонати якої можна взяти собі

З 25 листопада в галереї «Лавра» (м. Київ, вул. Лаврська, 1) проходить мистецька акція української художниці Зінаїди Ліхачевої. Вперше в одному просторі вона представила свої знакові роботи, створені за період останніх семи років, об'єднані в єдину експозицію ключовими темами досліджень української народної культури.


У рамках акції представлено інсталяції, об'єкти, аксесуари, текстиль та інші роботи, виконані в різних медіа. В окремому залі зібрані відео, створені Зінаїдою, зокрема з проектів «Mute», «Трансформація», «Чорне намисто», «Осінь така мила» та інші.

 

Усі зображення надано організаторами


Під час мистецької акції художниця пропонує відвідувачам виставки забрати з галереї будь-який вподобаний предмет мистецтва, залишивши на його місці письмове повідомлення художниці, яке в свою чергу стане частиною експозиції.


Практика безоплатної роздачі Зінаїдою своїх робіт торкається питань, що відносяться до процесу створення і результатів творчості, а також переглядає саму ідею необхідності музеєфікації. Своєю акцією художниця підкреслює, що мистецтво, будучи одним з ефективних засобів безпосередньої комунікації з глядачем, сьогодні має бути відкритішим і соціально спрямованішим.

 


«Зміни відбуваються в світі, зміни відбуваються в країні, у людях, вони відбуваються постійно, очевидно, що зміни відбуваються і зі мною. Я зрозуміла, що не можу залишатися в рамках напрацьованих художніх практик, тому вирішила зробити цю акцію для того, щоб з легкістю перейти на новий етап творчості. Про це етап я розповім пізніше за допомогою нових робіт», — розповіла Зінаїда.

 


Як каже директорка галереї «Лавра» Тетяна Миронова, у її практиці подібних мистецьких акцій ніколи не було: «Це щось нове і зовсім цікаве — віддавати гостям предмети мистецтва, щоб оселитися в особистому просторі, у серці кожного з них. Мене завжди захоплювала традиційна образність, яку використовує Зінаїда для передачі своїх ідей і смислів. Її роботи унікальні тим, що майже всі вони присвячені дослідженню національної культури, української ідентичності. Художниця ніби вибудовує міст між минулим і майбутнім через медіа сучасного мистецтва. Впевнена, що такий формат виставки справить враження на українську публіку».

 Завершенням акції має стати повне звільнення простору від робіт художниці, які замінять виключно відгуки глядачів, нових володарів робіт, представлені на художніх полотнах.


Мистецька акція Зінаїди триватиме до 2 грудня.Час роботи: з 12.00 до 19.00. Вхід вільний.