У Києві відкрилася виставка класика української фотографії Миколи Троха

Минулого тижня в культурній лабораторії EDUCATORIUM відбулося відкриття виставки творів фотографа і художника Миколи Троха "Чемодан Троха". На виставці представлено оригінальні світлини, колажі, картини в авторській техніці, створені в різні роки, а також  аналогові та цифрові фото-слайди автора.

 "Творчі пошуки Миколи Троха межують із новаторством фотографів Німеччини і Австрії 20-х років ХХ ст. Андеграундний та часом гротесковий спосіб життя Троха, його естетичні погляди знайшли відображення в його творах. Унікальність "трохівського" бачення саме в тому, що його власний стиль формувався поза часом, автономно-емпірично. Пізніше роботи Миколи вплинули на ту постдепресивну проекцію його колег, які творили в автентичній атмосфері свій обов'яково-залежний "індастріал-смоук" — дим, через який, власне, й проглядалося щось на кшталт зародків і поп-арту, й пост-модерну...

 На фоні стрімко зростаючого інтересу до фотографії, коли навіть аматорам доступні суперсучасні цифрові технології, твори Троха являють собою символічний зріз епох між феєричним комунізмом та диким капіталізмом у соціальному плані. Вважається, що найбільша технічна проблема сучасності — це збереження інформації. Фотофіксація людей, предметів та подій, безперечно, один із найдоступніших способів вирішення цієї проблеми. "Чемодан Троха" — алегоричний погляд на ситуацію, що склалася "на ринку збереження пам’яті"  — далеко не після кожного митця залишається "чемодан»…", — розповідає куратор виставки Олександр Кочубей.

 Творчий спадок Миколи Троха вже став хрестоматійним і вивчається у вищих фотошколах та студіях світу. Оригінальні твори майстра становлять культурно-мистецьку, історичну та музейну цінність.

 

Виставка триватиме до 26 березня

 

 

* * *

Микола Трох (1961-2007)— київський фотограф і художник, близький до кола "Паризької комуни". Народився у 1961 році у Любомлі Волинської області. Закінчив Львівський університет ім. Івана Франка (філологічний факультет). Автор 5 персональних та учасник понад 30 групових виставок в Україні, Чехії, Німеччині, Латвії, США. У 1991 році був визнаний найкращим художником в Україні.