У Києві відкрився дім-музей костюму і стилю

30 травня в Києві відбулося відкриття дому-музею костюму і стилю "Victoria Museum" виставкою "Столична мода ХVIIІ‒XIX століття: кіно і артефакти". Через уявлення про стиль, історію костюмів, ми можемо доторкнутися до прекрасного, оживити історичні корені, зануритися в міську культуру. В експозиції музею представлені унікальні предмети гардеробу і аксесуари ХVIIІ‒XIX століття. Уже в ХVIIІ‒XIX столітті, одяг стає предметом дослідницького інтересу. І це не випадково, оскільки ХVIIІ‒XIX століття — це період, у якому на зміну регламентованим звичаям, які визначали соціальні відносини в традиційному суспільстві, приходить культура одягу. Предмети гардеробу втілюють в собі саму сутність суспільства, ретранслюють соціальне, культурне, історичне підґрунтя його розвитку.

 

Усі фото надано організаторами

 

"Звичай красиво вбиратися зберігає в собі основні людські цінності і дозволяє замислитися про їхню ролі в сучасному житті", — підкреслює кураторка проекту Вікторія Лисенко.

 

 

Експозиція складається з предметів гардероба та аксесуарів приватних колекцій відомих українських колекціонерів: Олексія Шереметьєва, Галини Кокоріної і Вікторії Гресь, а також з музейних колекцій: Національного музею історії України, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Київського національного університету технологій та дизайну та Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

 

 

Будинок-музей костюму і стилю Вікторії Лисенко "Victoria Museum" заснований у 2017 році з метою розвитку культури, її цінностей, форм вираження, а також популяризації культури вбрання.