У Києві відкриється фотовиставка «Загублені території»

16 листопада у Малій Галереї Мистецького Арсеналу відбудеться відкриття фотовиставки “Загублені території. Фантом (LTA6)” міжнародного колективу SPUTNIK Photos.

 

Загублені території (Lost Territories) – це відправна точка для цілого ряду виставочних концепцій колективу SPUTNIK Photos. Колектив був створений у 2006 році фотографами зі Словаччини, Польщі та Білорусі та використовує особистий досвід своїх учасників як основу для аналізу соціально-політичних процесів та соціокультурних явищ у колишніх радянських республіках. Вивчаючи та документуючи те, як країни колишнього Східного блоку розвинулися та трансформувалися, протягом останнього десятиліття був згенерований значний фотографічний архів.

 

Колектив Sputnik Photos

 

Члени колективу – визнані фотографи з Польщі та Центрально-Східної Європи, переможці важливих міжнародних нагород, таких як World Press Photo та Pictures of the Year. Учасники колективу разом організували кількадесят виставок по всьому світу; проекти були представлені на фестивалях фотографії та в міжнародних журналах.

 

Архів колективу SPUTNIK Photos – це не просто збереження візуальних матеріалів, а й передовсім – колаборація та діалог. Кожен запрошений до співпраці куратор або письменник, надає колекції свій власний голос, відображає в новому світлі, створюючи додаткові контексти та сенси. Цей експериментальний підхід до форми, змісту та класифікації стимулює дискусію щодо сучасного стану документальної фотографії.

 

Колектив Sputnik Photos

 

В Україні над Архівом працювала кураторка та засновниця фестивалю Odesa//Batumi Photo Days – Катерина Радченко разом з колективом SPUTNIK Photos. Результатом співпраці стала виставка “Фантом”, до якої увійшли роботи Рафала Мілаха, Яна Брикчинського, Андрія Ліанкевіча, Міхала Лучака, Агнєшки Райсс, Адама Паньчука та Андрія Балко.

 

Експозиція в Києві зібрала роботи, які відтворюють ідею формування ідеального соціального простору, ставить під сумніви тривалу життєздатність таких систем та візуалізує транформації в країнах пострадянського блоку.

 

Проект організований ГО “Мистецькі Мандри” та фестивалем Odesa//Batumi Photo Days, за підтримки Інституту Адама Міцкевича/Culture.pl* (Варшава, Польща), в партнерській співпраці з Малою Галерею Мистецького Арсеналу та Польським Інститутом в Києві.

 

Колектив Sputnik Photos

 

План заходів в рамках проекту:

 

16.11 о 19.00 – відкриття виставки

17.11 – майстер-клас Рафала Мілаха та Адама Панчука (тільки для відібраних учасників)

17.11 о 18.30 – розмова з колективом Sputnik Photos (Рафал Мілах та Адам Панчук)

26.11 о 12.00 – кураторська екскурсія Катерини Радченко

 

Програма буде доповнюватись, слідкуйте за анонсами.

 

 

* Інститут Адама Міцкевича - національна культурна інституція, місія якої полягає у створенні та просуванні культурного виміру марки POLSKA.

*Сайт Culture.pl містить актуальну інформацію про найбільш захопливі польські культурні заходи у всьому світі. Це також найбільше і найповніше джерело знань про польську культуру.