Мистецький проект розгляне феномен «майдану» в контексті українських народних рухів

21 грудня о 18.00 в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України відкривається арт-проект «Переведіть мене через майдан»

 

Твір з експозиції

 
За останні роки поняття «майдан» в Україні стало прозивним, набуло нового значення: тепер це не лише площа серед міста чи селища, а символ соціальної непокори, суспільних протистоянь, політичних конфліктів та революцій. Центром численних майданів, що спалахують у країні, явився славетний київський «Майдан Незалежності», де протягом десятиліть відбуваються головні події в Україні. 


Виставка в Інституті проблем сучасного мистецтва в Києві присвячена трьохріччю українського Майдану 2013 року. Являє собою концептуальний проект, у якому образи народних рухів у центрі Києва – від 1960-х років до сьогодення розглядаються як тема для широкої дискусії про неоднозначні колізії нашої історії, про ту хистку межу, що відрізняє народ від натовпу, про спільну силу та спільну слабкість, про надії та розчарування, що супроводжують революції.


Представлені на виставці твори сучасного мистецтва – фотографія, відео, графіка, художні об’єкти разом з текстом вірша Віталія Коротича, що й дав назву проекту, утворюють напружене змістове поле, кожна ланка якого наповнена актуальністю сьогодення.

Керівник проекту – Ігор Абрамович
Куратор – Галина Скляренко 
Координатор – Олександра Халепа

Художники: Ірина Пап (1917-1985), Ганна Войтенко, Жанна Кадирова, Віктор Марущенко, Валерій Мілосердов, Роман Мінін, Олександр Курмаз, Андрій Сидоренко, Стас Воязловський, Максим Афанасьєв, Яким Левич.

Експозицію можна буде побачити з понеділка по п'ятницю 10.00 - 18.00 (субота та неділя – вихідні) до 8 лютого 2017 року.