У Києві відкриється міжнародна виставка безпредметного мистецтва

22 січня о 18.00 в літературно-меморіальному музеї М. Булгакова відбудеться відкриття першої виставки проекту лабораторних виставок художнього об’єднання “KNO | Kyiv Non Objective”. Проект лабораторних виставок KNO.lab space буде реалізовано у 2018 році, як серію експериментальних виставок, на яких буде представлено творчість міжнародних та українських художників, працюючих у напрямку безпредметного мистецтва.

 

Деб Коуелл. Новий хрест, 2017

 

Основою для лабораторних проектів стане робота з силами, які формують простір візуального, елементами його системи, та дослідження їх пограничних ситуацій. Виробництво візуального відбувається на території де зустрічається символічне з до-мовним; естетичне з соціальним; видиме з споглядачем.  Які умови виникнення твору мистецтва? Де кордони реального і уявного? Між пустотою і об’єктом? Між відбитком і образом? Чи може існувати образ у творах безпредметного мистецтва, якщо у таких творах образ може лише постати у своїй до-лінгвістичній формі?  За свою сторічну історію існування, безпредметне мистецтво та його сучасні напрямки   "reductive art"   та   " post formalism" перетворилися на візуальну мову з широким спектром художніх форм, де під питанням ставиться не тільки саме поняття "образ" і його функції, а і обновлюються інші категорії візуальності. Цією програмою KNO, продовжуватиме роботу розпочату п’ять років тому художньою групою "Alliance 22".

 

Дон Воізін. Dubh - Geal, 2016

 

На виставці буде представлено роботи художників:

Деб Коуелл (Deb Covell), Великобрітанія.

Дон Воізін (Don Voisine), США.

Тіберій Сільваші (Tiberiy Szilvashi), Україна.

Казимир Малевич (Kazimir Malevich), Україна.*

 

* У експозиції буде представлено машинопис статті Казимира Малевича «Архитектура, станковая живопись, скульптура» з архіву М.Ю.Кропивницького. 

 

Виставка відбувається за підтримки Інституту Малевича та видавництва РОДОВІД.

 

Київ, Андріївський узвіз, № 13

Літературно-меморіальний музей М.Булгакова

Години роботи виставки: 10:00 – 18:00.

У середу виставка не працює.

Вхід вільний.