У Києві відкриється віртуальна виставка сучасної скульптури

12 травня в галереї «Митець» розпочне свою роботу віртуальна експозиція сучасної скульптури «Умовний спосіб». Виставка проходитиме в рамках масштабного проекту Volume  Park.  

 

У своїх роботах відомі художники (Назар Білик, Олексій Золотарьов, Олександр Дяченко, Катерина Бучацька, Петро Гронський, Данило Шуміхін, Іван Підгайний, Аліса Забой) торкнуться питання інституціонального розвитку української культури. Вони запропонують зануритись у світ віртуальної реальності, щоб мати змогу оцінити свої реальні можливості у безмежному світі поки що віртуальних прагнень.

 

Проект є важливим прецедентом презентації співпраці сучасного мистецтва та новітніх технологій. 

 

Кураторка проекту Катерина Рай – мистецтвознавиця, дослідниця сучасного візуального мистецтва. 

 

Зображення надане організаторами

 

Концепція проекту: 

 

Віртуальний світ, який уже доступний сучасній людині, попри всі його суперечливі властивості дозволяє уникнути незручностей та обмежень звичної реальності. Тут кожен вносить щось своє у відбудову ідеального середовища, в якому теоретично було б комфортно співіснувати всім учасникам «будівництва». Утопічність ситуації полягає в тому, що уявне втілення реальних потреб зменшує шанси на те, що їх коли-небудь буде реалізовано у дійсності. 

 

Такі мімікрії характерні для суспільства, особливо якщо розвиток у ньому загальмовується або навпаки прискорюється. А завищені вимоги до такого суспільства підштовхують його учасників до професійних імітацій та ситуативних пристосувань замість поступового розвитку. 

 

Намагання вижити в умовах постійної конкуренції та завищених стандартів часто супроводжується підміною понять, що катастрофічно впливає на подальшу долю цього суспільства. 

 

У проекті «Умовний спосіб» ми вирішили торкнутися болісного питання української культури — інституціонального розвитку.  Блукаючи серед категорій «маємо», «прийнято мати», «хочемо мати», «вміємо», «маємо вміти» тощо, ми пропонуємо у якості експерименту зануритись у світ віртуальної реальності, щоб мати змогу, нарешті, оцінити свої реальні можливості у безмежному світі поки що віртуальних прагнень. 

 

Катерина Рай 


 

 

Порталом у віртуальний світ мистецтва протягом презентації проекту та експозиціїстануть шоломи віртуальної реальності Lenovo Explorer та потужні ноутбуки LegionY520 від Lenovo.


Інноваційний партнер проекту – компанія Lenovo.

 

Вхід на виставку безкоштовний 

 

Презентація: 11 травня о 18.00. Реєстрація обов'язкова.

Звертаємо вашу увагу, що у реєстрації може бути відмовлено через обмежену кількість місць. 


 

 

У організації проекту взяли участь:

 

- ГО Конгрес активістів культури – Конгрес розвиває мережу культурного активізму та сприяє реалізації міждисциплінарних проектів. Сприяє обміну культурним досвідом, розвитку співробітництва між діячами культури різних країн, національними і міжнародними організаціями культури, встановленню зв’язків з подібними організаціями у тому числі, іноземними і міжнародними; сприяє розвитку креативних індустрій, розповсюдженню та популяризації досягнень української та світової культури і мистецтва

 

 

 

 ГО Київська організація НСХУ – Національна спілка художників України – всеукраїнська громадська творча організація професійних митців і мистецтвознавців.

 

 «ГО Скульптурний цех» – громадська організація, яка об’єднує однодумців та професіоналів у сфері виготовлення скульптури та художньої освіти. Існують з 2014 року.

 

 KFP – меценатський проект, що спрямовано на розвиток міста Київ. 

 

- Indium Lab – київська студія віртуальної та доповненої реальності. Релізовує комплексні VR/AR проекти у сфері освіти, маркетингу та розваг. Співпрацює із замовниками в Україні, Європі та на Близькому Сході.