У Києві відкриється виставка афроамериканського митця Баєте Росс Сміта
8 лютого в Американському домі (вул. М.Пимоненка, 6, Київ) відкриється виставка афроамериканського медіа художника Баєте Росс Сміта — «Discernment». Виставка складатиметься з 5-ти його проектів: «Наш тип людей» (“Our Kind of People), «Вступи у сайфер» (“Step into the Cypher”), «Прицілься» (“Taking AIM”), «Сприйняття» (“Passing”), «Міст запитань: чорношкірі чоловіки» ("Question Bridge: Black Males").
Усі зображення надано організаторами
У своїх роботах Баєте досліджує та розбирає ідеї краси, цінності та взаємодію, використовуючи концепції ідентичності та спільноти. А саме — як ці концепції формують підгрунтя для взаємодії та соціальних систем. Ключовим моментом в його роздумах є дослідження того, як ідентичність є і перфоменсом, і набором певних характеристик.
Працюючи над проектами, він використовує фото, відео, скульптуру, перфоманси, аудіо-візуальну продукцію, які підкреслююють наш особистий внесок у формування ідентичності, яку ми створюємо для себе та інших.
Його цікавить, яким чином ці ідентичності впливають та будуть впливати на наше розуміння та на вибір ролей у суспільстві.
Свою кар’єру він розпочав як фотожурналіст у компанії «Найт Ріддер» (Knight Ridder). Він працював мультимедійним художником та автором видань NY Times та POV. Як митець Баєте демонстрував свої роботи в різних куточках світу за підтримки Смітсо́нівської установи (Smithsonian Institution), Художньої комісії Сан-Франциско, Бруклінського музею, Оклендського музею Каліфорнії, Центру Шомбурга, фото-фестивалю Unseen Photo Festival (Амстердам), Гете Інституту (Гана) та Захентської національної академії мистецтв (Польща). Його колаборативний проект «На ходу» ("Along The Way") та «Міст запитань: чорношкірі чоловіки» ("Question Bridge: Black Males") було представлено на різноманітних фестивалях, серед яких кінофестиваль незалежного кіно «Санденс» (Sundance Film Festival). Баєте отримав нагороду «Infinity Award for New Media» Міжнародного центру фотографії та стипендію фонду Jerome Foundation, а також є резидентом TED.
В експозиції:
Серія робіт «Наш тип людей» (“Our Kind of People”) покликана дослідити, яким чином елементи одягу, расова / етнічна приналежність, ґендер, відтінок шкіри впливають на наше самоусвідомлення, менталітет та наші ідеї щодо цінностей.
«Вступи у сайфер» (“Step into the Cypher”) — це відеопроект у форматі 360 градусів, що дозволяє глядачеві опинитися у центрі хіп-хоп перфоменсу вільного стилю. Цей проект було створено спільно із письменником, актором та продюсером Тоні Перентом (Tony Parent).
«Прицілься» (“Taking AIM”) — цей проект пропонує нам відповісти на запитання: хто є жертвою, а хто загрозою, та досліджує, як сприйняття когось як жертви чи загрози посилює чи послаблює вірогідність того, що особа вдасться до міжособистісного насильства.
«Сприйняття» (“Passing”) — проект, який підіймає питання класу, раси, етнічної приналежності, дипломатичних стосунків та міжнародної політики.
«Міст запитань: чорношкірі чоловіки» ("Question Bridge: Black Males") — це інноваційний трансмедійний проект, котрий сприяє діалогу між критичною масою темношкірих чоловіків, та створює платформу для обговорень, обміном досвіду та переоцінки ідентичності темношкірих чоловіків.
Програма заходів
17 лютого з 12.00 по 14.00 в Американському домі Баєте проведе воркшоп для митців «Social Impact Art: Інструменти та підходи», а з 15.00 по 16.30 лекцію «Мистецтво і медіа: подолання культурних та філософських розбіжностей».
18 лютого з 14.00 по 16.00 в Національному художньому музеї України (вул. М. Грушевського, 6, Київ) відбудеться публічна лекція «Art Matters: Нові медіа та суспільні практики у мистецтві США».
19 лютого 15.00-18.00 у ЄрміловЦентрі (пл. Свободи, 4, Харків) проведе семінар «Як використовувати нове медіа-мистецтво для впливу на суспільні практики».