У Києві відкриється виставка Олександра Дубовика “Чорно-біле кіно”

28 травня о 19:00 в Домі МК відбудеться відкриття виставки "Чорно-біле кіно" відомого українського живописця, графіка і монументаліста Олександра Дубовика. 

Виставка експонуватиметься в межах Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість".

 

Діалог з незбагненним


Ми звикли до присутності Олександра Дубовика в Художньому просторі України. Національний художній музей, Художній арсенал, Музей Тараса Шевченка — кращі виставкові зали відкриті для його робіт. Ми не можемо усвідомити іншого — 87 річний художник, класик сучасного українського мистецтва, кожен раз пропонує нове, глибоко особистісне прочитання власної творчості, активно впливаючи не тільки на її сприйняття, а й на усталені оцінки.

 



Ми звикли до того, що на цих виставках поруч з новими творами бачимо роботи попередніх десятиліть. Особливий інтерес становлять ті з них, які Олександр Дубовик продовжує "відкривати" в своєму величезному архіві, — кожен раз, вплітаючись в експозиційний ряд, вони перетворюють виставкове висловлювання. Нам важко зрозуміти, що для художника не існує поділу на старе і нове, — навпаки, нове здатне повернути життя, здавалося б, давно забутого.


У зв'язку з цим згадалася історія. В кінці 1970-х Олександр Дубовик переїжджає в майстерню на Оболоні. Потрапивши в її порожні, чисті стіни, він вирішує позбутися від робіт, привезених з собою, — з багаття, складеного у дворі, їх рятує Дубовик Ірина. Нам, сьогоднішнім, ця історія, що немов зійшла зі сторінок Булгакова, теж може здатися незбагненною, якби не реальність драми, яку найбільш творчі особистості переживали в епоху занепаду радянської ідеології.


Чи не ці роботи кожен раз роблять виставки Олександра Дубовика подіями, які сприяють перегляду наших уявлень про нове, сучасне, актуальне? Сам він давно подолав їх, обравши серед одвічних тем діалог з незбагненним. Його свідченням є книга "Букет переможний" — унікальний витвір, "записаний" набіло, без єдиного чернетки з 31 грудня 2017 го по 12 січня 2018 р. У ній ми знайдемо історію переможця, який зумів створити Знак.


Удавана легкість народження книги оманлива. За нею — десятки великих рукописних альбомів, у яких Олександр Дубовик фіксує свої ідеї, образи, думки. Нам не дано передбачити — в незбагненному майбутньому можливо ці та подібні до них згустки творчості набудуть першорядного значення, сприяючи вивільненню духу з-під руїн матеріальної культури?

 

Валерій Сахарук

 

 

Виставка триватиме до 15 червня. 

 

Коли: 28 травня о 19:00 
Де: Дім “Майстер Клас” (вул. Б. Хмельницього, 57Б)