У Києві відкриється виставка скульптури Влада Волосенка

10 травня у галереї "Дукат" (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) відбудеться відкриття виставки Влада Волосенка "Граніт. Мармур. Дерево". Влад Волосенко мав бути живописцем, але став скульптором. Його творчий шлях пройшов через США, Дубаї та Москву та, зрештою, привів на Батьківщину. Ця звивиста і непроста дорога споріднює скульптора з його улюбленим давньогрецьким героєм Одісеєм.

 

Влад Волосенко. Горизонтальний торс. Мармур. 2013

 

Мистецтвознавиця Марина Стрельцова про творчість митця:

 

Для Волосенка ідеальною формою, яка слугує орієнтиром у художньо-естетичній парадигмі його творчості, є модель людського тіла — одна з перших моделей світу в мистецтві і пізнанні. Інші форми мають до неї пристосовуватися для кращого інтуїтивного розуміння. Реалістичність перших зображень і деяких пізніших творів продиктована потужною академічною школою майстра. Надалі антропоморфні образи еволюціонують у бік все більшої стилізації форми, наближення її до знаковості абстракції. Ідейні й формотворчі принципи палеоліту, Давнього Єгипту, античності, скульптурні здобутки ХХ століття трансформуються пластичною свідомістю Волосенка в осучаснені та архаїзовані образи. Інколи узагальнення досягає кульмінаційної точки, втрачаючи безпосередній зв’язок із зображенням людської фігури. Реальність поступається виразності відтворюваного об’єкту. Вірність природі, мімезис відступають перед природністю образу й відображенням його глибинної суті.

 

Влад Волосенко. Бог Волос. Дерево. 2013

 

Немов ілюструючи ідею довічного руху, Владислав Волосенко активно поєднує у творах схематизовані антропоморфні образи з універсальними природними формами. Переважна більшість цих форм є асоціативним наслідуванням ландшафтного рельєфу: хвилястих вигинів річки чи плавних контурів пагорбів. Інколи автор воліє заглибитися в чисту абстракцію, дослухаючись до мовчазного діалогу геометризованих, біологічних, аеродинамічних форм. Амбівалентність їхнього "спілкування" ґрунтується на єдності протилежностей — чоловічого й жіночого, сильного й слабкого, небесного й земного, вертикального й горизонтального. Побудовані на контрастах, його твори стають органічною частиною навколишнього середовища.

 

Виставка триватиме з 10 до 29 травня  2017 року.

 

Влад Волосенко. Втихомирення. Граніт. 2011