У Києві відкриється виставка випускниці ШСМ Євгенії Антонової

9 березня о 19.00 в галереї "Лавра" (вул. Лаврська, 1) відбудеться відкриття виставки живопису Євгенії Антонової "Ніде і усюди". Цією виставкою стартує серія персональних проектів випускників Школи сучасного мистецтва "Нові імена".

 

Євгенія Антонова. Із серії "Ніде і усюди"

 

Євгенія Антонова — випускниця першого набору Школи. Мисткиня співпрацює з ШСМ вже третій рік. Індивідуальний проект — це надання Школою (у співпраці й за підтримки благодійного фонду Unlimited Art Foundation) своїм випускникам можливості зробити перший власний крок на українській арт-сцені. 

 

Проект Євгенії Антонової "Ніде і усюди" заворожує множинністю вимірів, які відкриваються перед глядачем, і виразною культурою бачення. Він видовищний і філософський одночасно. "Ніде і усюди" — це абстрактні медитативні краєвиди, пустельні внутрішні ландшафти, куди душа прямує у своїх подорожах. Колорит, живописне середовище, фактура — створюють декорації цих снів наяву і оживлюють їх...

 

Відтінки пронизливо холодних кольорів очищують і загострюють сприйняття. Вічний спокій північної нірвани — сплячі ландшафти, застиглі почуття, абсолютний спокій. У базових елементах пейзажу закодовано поєднання "інь" і "янь", чоловічого і жіночого начала. Нескінченні снігові рівнини накриває космічна ковдра неба. Гірські ущелини в блискітках сяючого льоду. І тонка гра відображень: як і в будь-якому символістському пейзажі, вода "віддзеркалює" небо, далеке — близьке. Ритмічні структури образів підкреслено витягнуті —безкінечна течія, безкінечний рух у всьому... Не просто панорамність, але багатовимірність погляду.

 

Кураторка — Вікторія Бурлака