У Києві вперше покажуть твори лауреата премії Тернера Грейсона Перрі

16 лютого креативний простір ІЗОЛЯЦІЯ представить широкому загалу проект сучасного британського художника Грейсона Перрі «Марнославство дрібних відмінностей». Цим проектом Британська Рада розпочинає рік святкувань 25-ої річниці своєї роботи в Україні.

 

Грейсон Перрі, переможець головної щорічної британської премії Тернера 2003 року, став відомим завдяки роботам в авторській техніці (кераміка), на яких зображував гострі критичні сюжети з британського життя, а також завдяки своєму незвичайному альтер-его, жінці на ім’я Клер, у яку Перрі часто переодягається.

 

Грейсон Перрі

 

«Ми раді відкрити святкування 25-ої річниці своєї роботи в Україні фантастичною виставкою одного з найвідоміших сучасних митців Британії Грейсона Перрі. Усі ці 25 років Британська Рада відзначає краще з британської сучасної культури і сприяє налагодженню зв’язків між талановитими українськими і британськими митцями, тому я не можу уявити більш вдалого способу відсвяткувати цю річницю»,  коментує Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні.

 

«Марнославство дрібних відмінностей» це серія із шести великих гобеленів, що досліджує смаки та соціальні класи у Великобританії. Натхненні гравюрами «Історія марнотрата» художника Вільяма Хогарта, що доповнять київську експозицію, гобелени зображують життя вигаданого персонажа Тіма Рейквелла, від його народження крізь підлітковий та дорослий вік до передчасної смерті у автокатастрофі. Роботи насичені змістом і кольором, а також містять екстравагантні деталі із життя Великобританії: від дизайну інтер’єрів до британської кухні, політичних протестів та пліток з життя селебріті. Композиція кожного гобелена посилається на шедеври релігійного живопису Ренесансу та запрошує нас заглибитись в історію мистецтва та соціально-політичне сьогодення Британії. Гобелени створені у 2012 році і вже були представлені у провідних музеях світу.

 

Грейсон Перрі

 

В Україні виставку робіт Грейсона Перрі, організовану Британською Радою у партнерстві з платформою культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ), супроводжуватиме насичена освітня програма: покази документальної стрічки «Питання смаку із Грейсоном Перрі», у якій художник подорожує містами Великобританії і досліджує поняття смаку та його різноманіття. А щосуботи із 15:00 до 17:00 гості зможуть прослухати серію захопливих лекцій про різні аспекти творчості художника, спеціально розроблених освітнім партнером виставки – «Культурним Проектом»

 

«"Марнославство дрібних відмінностей" це тонка й вдумлива критика сучасного британського суспільства, що є результатом глибокої персональної розвідки митця. Від самого заснування фонд ІЗОЛЯЦІЯ спеціалізується на мистецтві, що досліджує соціальні проблеми, і на нашу думку, проект Грейсона Перрі, лауреата престижної премії Тернера, є в Україні не менш актуальним, ніж у Британії», – коментує Любов Михайлова, засновниця фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

 

Організатори та партнери всесвітнього туру виставки Грейсона Перрі колекція Мистецької Ради, Саутбенк-Центр (Лондон) та Британська Рада. Подарунок автора та Victoria Miro Gallery, за підтримки Channel 4 Television, Art Fund і фонду Sfumato та за сприяння Alix Partners.