У Луцьку презентували перший альбом творів Миколи Кумановського

27 жовтня в галереї сучасного мистецтва "Арт-кафедра" (м. Луцьк) відбулася презентація альбому "Метафоричний реалізм Миколи Кумановського", присвяченого творчості видатного художника.

 

 

Як розповіла керуючий партнер галереї Леся Корсак, цей альбом став четвертим виданням галереї.

 

"Вважаю, що така особистість як Микола Кумановський заслуговує на цей альбом. Проект розпочатий задовго до смерті художника. Сам Микола Кумановський бачив як ведеться робота над його створенням, вносив свої зауваги. Однак, життя склалося так, що побачити альбом митцю за життя не довелось", – зазначила вона.

 

Леся Корсак розповіла, що видання містить 308 репродукованих творів художника (малярство, друкована й авторська графіка, акварель) із колекції галереї. Водночас тут можна побачити низку цікавих фото із особистого архіву митця. Візуальний ряд альбому доповнено текстом об’ємного дослідження мистецтвознавця Зої Навроцької про життєвий та творчий шлях Миколи Кумановського із вичерпною інформацією про головні етапи діяльності, пошуки й здобутки художника в царині образотворчого мистецтва й літератури, його активну громадянську й патріотичну позицію. Статтю завершує перелік виставок Миколи Кумановського. Прекрасним доповненням видання є список літератури про художника, а також видань ним здійснених.

 

Альбом вийшов друком у видавництві "Коло" в місті Дрогобич. Тираж видання – 500 примірників. Втім, як зауважили організатори, якщо видання користуватиметься популярністю серед читачів, його будуть перевидавати.

 

Під час презентації альбому гості вечора спілкувалися з ініціаторами видання, творчим колективом, який працював над його створенням, ділилися враженнями від видання і, звичайно, ще раз згадували добре ім’я художника Миколи Кумановського.