У Луцьку відкриють Музей Миколи Кумановського

У Луцьку відкриють Художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського. Організаторами музею виступило подружжя Лесі та Віктора Корсаків – відомих бізнесменів та меценатів першої приватної у Луцьку Галереї «Арт-кафедра». Відкриття музею відбудеться 14 липня о 15.00 у КРЦ «Адреналін сіті».

 

Микола Кумановський. Із серії "Умовні Українці", "Духмяні пахощі"

kumanovskyi.com


Музей Кумановського стане одним із структурних підрозділів майбутнього Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, на появу якого в культурно-мистецькому житті Волині очікуємо у серпні 2018 року.

 

Робота Миколи Кумановського

kumanovskyi.com


Справа вшану
вання пам’яті лучан, які зробили значний внесок у скарбницю вітчизняного мистецтва, сьогодні є надзвичайно актуальною. Художник Микола Кумановський (1951-2016) понад сорок років жив і працював у Луцьку. Тут він створив об’ємний доробок станкового малярства, скульптури, авторської та друкованої графіки. Кожен твір митця віддзеркалює не тільки його власні стилістичні пошуки та здобутки, особисте сприйняття світу і розуміння краси, а й духовні імпульси всієї доби – цього драматичного, суперечливого ХХ століття. Мистецтво Миколи Кумановського і нині є своєрідною візитівкою художньої Волині на мистецькій мапі всієї України.

 

Микола Кумановський. Із серії "Умовні Українці", "Аби йти"

kumanovskyi.com


Художньо-меморіальний музей мистця – це прагнення вдячних друзів і сучасників зафіксувати в часі та просторі його ім’я та творчу спадщину. Музейна експозиція буде збудована із низки малярства різних періодів, авторських начерків, ескізів. А ще, тут глядач побачить цікаві прижиттєві фото, особисті предмети художника, які створюватимуть атмосферу його творчої майстерні.

 

 

Про художника:

 

Микола Кумановський (1951–2016) народився 31 серпня 1951 р. в містечку Сатанів на Хмельниччині. У 1970–1975 рр. навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Івана Труша. У 1975–1979 рр. навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. У 1978–1979 рр. Микола Кумановський працював бутафором Львівського театру ляльок, 1982 р. — художником-постановником Волинського театру ляльок, а з 1985 по 1987 рр. обіймав посаду головного художника театру. У 1979–1981 рр. — був першим головою об'єднання Клубу творчої молоді. З кінця 1980-х рр. Микола Кумановський займався лише творчою роботою. У 1988 р. художник виконав проект оформлення вистави за мотивами В. Бикова «Іти і не повернутись» у Волинському обласному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка. Цього ж року художник створив розпис притвору Успенського Собору у Володимирі-Волинському. У 1989 р. розписав храм с. Кулешовка Азовського району Ростовської області. У 1989–1993 рр. Микола Кумановський — художник-постановник Всеукраїнського телевізійного фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг». У 1993 р. — художник став автором мистецького проекту «Лабіринт». У 1991–1996 рр. Микола Кумановський створив макет пам'ятника Борцям за волю України «Стріляючий ліс». У 1994 р. на запрошення Стейт-коледжу штату Пенсільванія здійснив творчу мандрівку до США, де успішно, майже півроку, провів заняття на факультеті графіки. У 2001 р. став лауреатом обласної премії ім. Й. Кондзелевича. У 2003–2006 рр. — арт-директор видавництва «Ініціал». У 2004 р. у видавництві «Волинська обласна друкарня» видано збірку верлібрів художника «Слід у слід». У 2010 р. у видавництві «Ініціал» видано подвійну збірку художніх творів з власними ілюстраціями «Книга Кострубізмів» і «Книга для Маркіяна».