У Львівському театрі опери та балету відкриється виставка Михайла Деяка
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької представляє проект Михайла Деяка “Генезис”. Виставка абстрактної скульптури відомого українського художника відбудеться в рамках прем'єри опери В. А. Моцарта "Дон Жуан” на Mozart Festival 2018.
Усі зображення надано Voloshyn Gallery
«Генезис» являє собою цикл об’єктів з металу над якими Михайло Деяк працює вже кілька років поспіль. Ці об’єкти – своєрідне втілення трансформацій того, що надихає художника або впливає на нього, вони не зосереджуються на сюжеті, а є результатом миттєвої емоції. Ці скульптури агресивні до навколишнього середовища, і, здається, через притаманну ним внутрішню динаміку вступають у конфлікт із зовнішнім середовищем. Ця динаміка дозволяє глядачеві з різних ракурсів дивитись на образи і прочитувати їх, а також віднаходити нові інтерпретації цих форм. Скульптурними композиціями циклу «Генезис» художник не прагне нав'язати глядачеві своє бачення або свої думки, автор, радше, розраховує на те, що глядач вступить у діалог з роботою і самим собою.
Сам автор наголошує на тому, що експонування робіт серії «Генезис» у залі Львівського національного академічного театру опери та балету є цікавим та самодостатнім художнім жестом. У цій ситуації середовище експозиційної зали починає резонувати із абстрактними металевими скульптурами. Інтер’єри неоренесансно-барокової будівлі, яку було зведено на зламі ХІХ–ХХ ст. за проектом архітек-тора З. Горголевського, з їхніми пишно оздобленими розписами із зображенням сцен світського життя, витонченими скульптурними групами та великими вмонтованими до стін зал дзеркалами контрастують із абстрактними пластичними динамічними об’єктами серії. Цей контраст породжує ефект зупинки часу. Дисонанс динамік середовища та привнесених до нього об’єктів ставить глядача у позицію, за якої його позбавлено можливості бути лише сторонннім спостерігачем. Відтак глядач має докласти зусилля, щоб зрозуміти, що він бачить. Пропускаючи крізь призму власних думок та уяви цей паралізуючий резонанс середовища та об’єкта, глядач отримує нагоду для імпровізації: він може прочитати нові образи та долучитись до моделювання простору, усвідомивши себе в цьому просторі та простір у собі.
Частину творів проекту «Генезис» вже було представлено у рамках програми тижня мистецтв у Базелі (Швейцарія), експонувалась у київській галереї Voloshyn Gallery (Україна), в Українському Інституті Америки у Нью-Йорку (США), Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая в Ужгороді (Україна).
Відкриття 27 червня о 16:00, проспект Свободи, 28, місто Львів, Україна
Про художника:
Михайло Деяк народився у 1984 році в селі Золотарево Хустського району на Закарпатті, Україна. Навчався в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі та у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури в Києві. Зараз художник працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами. На ексклюзивних умовах співпрацює із Voloshyn Gallery, яка вже тре-тій рік поспіль представляє твори Деяка на міжнародних мистецьких ярмарках, таких як: VOLTA NY (США), Scope Art Show у Базелі (Швейцарія), Маямі та Нью-Йорку (США). Картини художника часто можна побачити на аукціонах, за останні кілька років його твори п'ять разів було представлено та продано на Phillips Auction. Михайло Деяк веде активну виставкову діяльність. Як приклад, у березні 2017 року у Нью-Йорку пройшла персональна виставка художника в Ukrainian Institute of America. Нині художник живе та працює у Києві, Україна.