У Львові презентують книгу про Кобзаря з малюнками Анастасії Стефурак

«Видавництво Старого Лева» запрошує всіх охочих на презентацію абетки-енциклопедії «Шевченко від А до Я», яку написав Леонід Ушкалов та проілюструвала Анастасія Стефурак. У Шевченківські дні заведено говорити про Тараса Григоровича, згадувати його біографію, поезію, живописні твори. Та феномен Шевченка не замикається лише на цих датах, як і не завершується лише на переліку його творів та картин. Під час заходів читачі матимуть змогу відчути Кобзаря так, наче поруч із ними жива людина, а не постамент.

 

«Шевченко від А до Я»


«Шевченко від А до Я» — продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це неймовірної краси арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора, фотографа Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друзів.

 

Сторінки «Шевченко від А до Я» в оформленні Анастасії Стефурак

 

Цікавим і близьким Тараса Шевченка роблять не тільки (і не стільки) біографічні дати — народився, виріс, написав, помер — а значно інтимніші речі: смаки, думки, уподобання... Яка була улюблена пора року у Шевченка? У які очі він полюбляв заглядатися — карі, блакитні, а, може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це є у книжці, яка впорядкована за ключовими словами, розміщеними за абеткою. Кожне слово (кіт, чай, зорі, тополя, Україна і тд.) — ключі до біографії і життя Шевченка.

«Ця книжка — це яскрава картина життя, сповнена світла, радості, любові, віри й надії, а ще — відкритості до світу, — говорить Леонід Ушкалов. — І, мені здається, художниця Анастасія Стефурак дуже тонко відчула оцю мою основну настанову й зуміла втілити її в просто розкішний візуальний ряд. Я давно мріяв про таку книжку».

 

Сторінки «Шевченко від А до Я» в оформленні Анастасії Стефурак

 

Зустрічі відбудуться:

 

П’ятниця, 10 березня — Львів, Книгарні «Є» (просп. Свободи, 7)

Початок о 18:30

Літературна зустріч «"Шевченко від А до Я" устами сучасних поетів» Мар'яни Савки, Олени Галети, Ірини Старовойт, Маріанни Кіяновської, Остапа Сливинського. Автори говоритимуть про те, які паралелі можна провести між поезією Шевченка і сучасною; чи є у них точки перетину; який спадок отримали ті, хто творять зараз, від того, хто творив до 1861 року.

Субота, 11 березня — Львів, Національний музей ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20)

Початок о 14:00

Майстер-клас художниці Анастасії Стефурак та екскурсія виставкою творів Тараса Шевченка. Діти разом із Анастасією малюватимуть нові-старі декорації життя Тараса Шевченка, а також матимуть змогу роздивитися оригінали його картин, автопортрети, офорти, графічне оформлення видання «Гайдамаків» Шевченка, перо, яким писав автор, одне з перших видань «Кобзаря»…