У Любліні відкрилася виставка проекту «Листівки з Майдану»

У Любліні відкрилася виставка проекту «Листівки з Майдану», організованого Платформою для сучасного мистецтва Kadygrob_Taylor.

 

4 червня у культурному центрі Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN у Любліні відкрилася виставка «Листівки з Майдану». Проект проходить у рамках програми «Майдан волі» (Majdan Wolności) на честь двадцять п’ятої річниці перших після війни демократичних виборів до  польського парламенту. Виставка «Листівки з Майдану» триватиме з 4 по 20 червня.

 

«Протести в Україні показали світові, що існує новий різновид революції, для якої цінністю є індивідуальний вибір та життя людини.  Неймовірно важливо розповідати про досвід Майдану у Європі, а особливо в Польщі, де ми добре пам’ятаємо власну боротьбу за демократію», – коментує Томаш  Пєтрашевіч, відомий польський громадський діяч і засновник культурного центру Brama Grodzka – Teatr NN.

 

Експозиція виставки

 

У рамках проекту «Листівки з Майдану» художники відвідували лікарні, щоб поговорити з людьми, які постраждали під час протестів. Головною метою була спроба підтримати протестувальників, що стали жертвою дій авторитарного уряду. Паралельним завданням було показати, хто брав участь у протестах, наскільки різними були їхні погляди, ідентичності та історії.

 

Розмови між художниками та протестувальниками проходили у клініках Києва впродовж більш ніж двох місяців після 18-20 лютого. Під час або після бесід митці створювали роботи в різних медіа: малюнки, об'єкти, фото і відео. Деякі з творів стали подарунком для протестувальників – це виявилося тонким і ефективним способом надати моральну підтримку у спільній боротьбі.

 

Експозиція виставки

 

Кожен із художників, що брали участь у проекті, був на тому чи іншому етапі задіяний у протистояннях: деякі входили до загонів самооборони, були волонтерами в медпунктах, готували та розносили їжу та гарячі напої на вулицях і, звичайно, всі приходили на Майдан в різні дні і за різних обставин. Досвід людей, що ведуть розмови в лікарні, відрізняється, але їхні історії рівноцінні. Розповіді митців про власну участь у подіях цієї зими доповнили проект на завершальному етапі.

 

Експозиція виставки

 

Серед учасників ініціативи «Листівки з Майдану» – Алевтина Кахідзе, Анна Звягінцева, Добриня Іванов, Євген Самборський, Костянтин Стрілець, Лада Наконечна, Леся Хоменко, Маша Рева, Наталія Шульга, Нікіта Кадан, Олександр Курмаз, Олексій Салманов, Таня Войтович, Віта Кальмуцька та інші митці.

 

Куратори виставки в Любліні – Леся Прокопенко та Світлана Лібет.