У Мистецькому Арсеналі влаштують безкоштовні лекції та кінопокази про Чорнобиль

Оголошено програму заходів в рамках виставки «Clouded Lands» в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12). У ній відбудуться лекції, кнопокази та семінари з нагоди 30-річчя аварії на ЧАЕС.

 

 

Всі заходи розроблені з метою надати аудиторії можливість зробити власні висновки щодо наслідків Чорнобильської катастрофи, адже ця трагедія не може залишитися непоміченою, особливо – в Україні, де все ще існує ризик радіаційного витоку, якщо не будуть прийняті відповідні заходи із захисту напівзруйнованого 4-го енергоблоку.

 

Вхід на виставку та події з її програми безкоштовний. 

 

Програма лекцій та кінопоказів:

 

28.04 о 18:30 – показ фільму «Інший Чорнобиль», зустріч з режисером та автором сценарію

 

29.04 о 16:00 – лекція Новікова Олександра, заступника технічного директора Чорнобильської Атомної станції – «Прип’ять»

 

30.04 протягом дня – показ фільму «Чорнобиль 30-на майбутнього»

 

1-2 травня – вихідні дні


03.05 о 18:00 – екскурсія по виставці

 

04.05 о 18:00 – показ фільму «Із Чечні в Чорнобиль»

 

05.05 о 17:00 – лекція Лещенко Наталки, співробітника відділу етнології Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф – «Весільні традиції і обряди Чорнобильського регіону»

 

18:00 – показ фільму «Перша леді зони відчуження»

 

06.05 о 17:00 –  лекція Омеляшка Ростислава, директора Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф – «Актуальні проблеми збереження традицій українського Полісся»

 

07.05 о 17:00 – показ фільму «Атомна тривога»

 

08.05 о 17:00 – показ фільму «У вічність»

 

09.05 о 18:00 – показ фільму «Історія Леоніда»

 

Анотації до фільмів:

 

«З Чечні в Чорнобиль»

 

Білорусь постраждала більше, ніж будь-яка інша країна в період після Чорнобильської атомної катастрофи 1986 року. Вітрами розкидані найважчі радіоактивні хмари по всій країні. Тисячі сіл і міст були виселені або евакуйовані, і їх населення розселено в більш безпечні райони. Уряд Білорусі зацікавлений повернути людей в опромінені регіони, які багаті сільськогосподарськими угіддями. Реклама не інформує людей про те, що фрукти та овочі, вирощені в цих місцях, сповнені плутонію і стронцію.

 

«Історія Леоніда»


Документальний фільм «Історія Леоніда» описує історію життя і події, пов’язані з Чорнобильською аварією з дуже особистої і суб’єктивної точки зору ліквідатора, міліціонера із села Копачі, який виріс в 3-х кілометрах від реактора, і раптом опинився в епіцентрі катастрофи. Він і його сім’я спочатку були безпорадними жертвами катастрофи, але його дружина бере долю в свої руки, і в кінці фільму ми бачимо тріумф життя над лихом.

 

У фільмі мова йде не стільки про людей, що приймають рішення і стоять на верхньому щаблі ієрархічної драбини. Він був створений, швидше, з тим, щоб розповісти кілька невеликих історій людей з околиць. Ті історії, які найбільш точно відображають весь жах трагедії, що сталася на очах потерпілих…

 

«У вічність»


Щодня у всьому світі велика кількість радіоактивних відходів високого рівня активності в результаті роботи ядерних електростанцій поміщається в тимчасові сховища, які вразливі для стихійних лих, антропогенних катастроф і змін в суспільстві. У Фінляндії першій в світі було створено постійний репозиторій, вирізаний з твердих величезних підземних тунелів, де відходи мають зберігатися 100 000, саме в такий термін вони стають безпечними.

 

Після видалення відходів, що були здані на зберігання, об’єкти повинні бути опечатані і ніколи не відкриті заново. Як можна попередити наших нащадків про смертельну небезпеку відходів, що ми залишили? Як ми можемо застерегти їх від думки пошуку пірамід нашого часу, містичних могильників, прихованих скарбів? Які мови і знаки вони зрозуміють? І якщо вони зрозуміють, чи будуть вони дотримуватися всіх наших інструкцій?

 

«Атомна тривога»


Після чорнобильської катастрофи і Фукусіми, ми знаємо, що анулювати ризики не можливо. Жодна країна не застрахована від ядерної аварії. Разом з тим кількість ядерних держав зростає і ядерні гонки йдуть повним ходом. Які заходи повинні бути прийняті в разі ще однієї катастрофи? Як вони будуть відображені на охороні здоров’я, військових, технологічних, економічних, політичних сферах та засобах масової інформації? Що саме ми повинні знати? «Атомна тривога» розповідає, після ретельних міжнародних і національних розслідувань, як уряди різних країн збираються ладнати з ядерними катастрофами на національному і міжнародному рівнях.

 

Джерело: artarsenal.in.ua