У Музеї Гончара відбудеться міжнародний воркшоп
Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions запрошує на воркшоп «RE: IVAN HONCHAR MUSEUM: PLACEMAKING & BUILDING TRANSFORMATION», що триватиме з 19 до 21 травня в Музеї Івана Гончара (м. Київ; вул. Лаврська, 19). Проект допоможе дослідити роль громадських просторів у житті міста та його мешканців.
Тео Хебен (Нідерланди), куратор:
«Краще майбутнє для міста вже вбудоване в існуючу ситуацію. Через воркшопи ми намагаємося виявити існуючі якості міста та відшукати нові перспективи для загального надбання та існуючої міської забудови. Метою є відшукати нові інструменти (дизайну/проектування), щоб краще знарядити нове покоління архітекторів до викликів нашого часу».
Елена Архиповейте (Литва), тютор:
«Цей воркшоп – про публічність простору у Києві. Замість того, щоб фокусуватися на фізичних властивостях громадських місць, воркшоп буде ретельно досліджувати використання громадських місць та функцій, які вони виконують в житті мешканців міста. Працюючи в цьому напрямку під час воркшопу, ми будемо ставити запитання: як публічність простору у Києві може мати зв’язок з загальним культурним життям міста? Сприйняття громадського простору постійно змінювалося разом з історією України і зараз ми хочемо запросити зацікавлену сторону - Музей Івана Гончара - поділитися та обговорити, який зв’язок має музей з громадськими просторами і як вони можуть брати участь у placemaking їхнього міста та середовища проживання».
Andrea Vidotto (Італія):
«Характер будівлі та якість міського контексту, з видовим майданчиком, де можна спостерігати, як річка перетинає місто, відкривають багато можливостей для потенційно нової ролі музею у житті міста. Процес трансформації музею, що вимагає глибокого дослідження під час воркшопу, може дати цікаві результати – реальні та практичні пропозиції».
В рамках воркшопу відбудеться відкрита лекція Юрія Мельничука «Архітектоніка українського народного костюму». Юрій Мельничук в рамках публічної програми CANactions розповість про архітектоніку українського народного костюму, про елементи вбрання, їх класифікацію у загальній системі складових народного костюму, про регіональні відмінності одягу, варіативність відповідно до вікової групи та сімейного стану, про крій та оздоблення костюму. А також про роботу в музеї та про загальне становище демонстрації народного костюму в музеях, коли виставляється лише від 3 до 7% основного фонду, а все решта – в запасниках, яких ніхто не бачить.
Юрій Мельничук – майстер народного мистецтва з вишивки. У 1985 році закінчив природничо-географічний факультет НПУ ім. М. Драгоманова за спеціальністю «учитель географії і біології». У 1985-1995 рр. працював в Інституті географії НАН України. В студентські роки захопився українським народним мистецтвом, відвідуючи та вивчаючи етнографічні збірки музеїв Києва. У 1992 році створив молодіжний творчий гурт «Цвіт» під егідою СУС – Спілки українського студентства, який поставив собі за мету відродження давньої української народної вишивки. 1994 року до третьої річниці з Дня Незалежності України в Національному музеї Тараса Шевченка гуртом «Цвіт» була організована виставка «Українська народна вишивка: традиції та сучасність».
Подати заявку на воркшоп можна за посиланням. Дедлайн – 29 квітня.