У Музеї Історії Києва відкриється експериментальна виставка “Нафталін”
“Нафталін” — саме таку назву отримала виставка сучасного мистецтва, що проходитиме з 7 до 22 березня в Музейно-виставковому центрі “Музей Історії Києва” (вул. Богдана Хмельницького 7). Яке відношення має сучасне мистецтво, що, здавалося б, займається нагальними проблемами сьогодення, до речовини, котра зазвичай асоціюється з чимось застарілим? Це видиме протиріччя — не єдина “маленька таємниця” навколо виставки. Чи не найголовнішою загадкою є те, як взагалі “Нафталін” функціонує, не маючи жодної підтримки з боку арт-інституцій та меценатів.
Усі зображення надано організаторами
Що таке “Нафталін”? За задумом куратора проекту, Олексія Буістова, це не стільки “виставка” у традиційному розумінні, скільки простір експерименту, насичений інтелектуальним контентом. Коло тем, окреслене “Нафталіном”, вкрай широке: участникам та участницям було запропоновано відрефлексувати за допомогою найрізноманітніших художніх медіа діалектику ієрархій уваги, вторинності, неактуального, забутого, відкладеного у довгу шухлядку, відкинутого, виключеного, непопулярного, недоробленого, морально застарілого. Свідомо відкинувши теми, які є de facto “обов’язковими” на виставках сучасного мистецтва в Україні, художники/художниці “Нафталіну” звернули увагу на те, що (а найголовніше — чому?) опинилося на глибині суспільних, культурних, релігійних “скринь”.
Слід зазначити, що вибір місця проведення виставки не є випадковим. “Нафталін” цілком усвідомлює те, що простір першого поверху Музею Історії Києва зазвичай використовується для експонування відвертого кітчу. “Нафталін” пам’ятає, як під час подій на Майдані у грудні 2013 ‒ лютому 2014 у музеї експонувалися роботи Нікаса Сафронова, котрий є уособленням кітчу. Незважаючи на те, що експоненти “Нафталіну” у своїх роботах не апелюють до пов’язаних з історією музею питань, вибір саме цієї локації є частиною загальної концепції виставки.
За підсумками еспозиції планується видання друкованого двомовного каталогу. Стежте за перебігом підготовки цієї книги на Facebook-сторінці простору Singulart.
Відвідування виставки “Нафталін” є безкоштовним в усі дні роботи.
Розклад роботи виставки можна дізнатись у Facebook-події.