У Музеї Шевченка розпочалася фотовиставка про рани

До 26 липня в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ; бульвар Шевченка, 12) триває фотовиставка «Рани». Це проект американського фотографа українського походження Йосипа Сивенького, в якому він розповідає історії вояків, поранених під час Євромайдану та АТО.

 

Монтаж виставки

 

«Всіх їх об’єднує дві речі: біль – сильний фізичний чи емоційний біль, – а також складне завдання адаптуватися до нового життя після поранення», – йдеться в анотації до виставки. – «Проект спрямований на те, щоб проінформувати українців про масштабне завдання реінтеграції поранених солдатів та активістів Євромайдану в нормальне життя і поставити до обговорення такі питання, як: необхідність довгострокової програми медичного обслуговування, пенсійне забезпечення, курси фізичної терапії, лікування ПТСР, перепідготовка та майбутня зайнятість, брак в Україні необхідної інфраструктури для людей з обмеженими можливостями».

 

Проект реалізується завдяки гранту, наданому Програмою академічних обмінів імені Фулбрайта на 2014-2016 р.

 

Йосип Сивенький почав працювати в Україні 15 років тому, а 2003-го оселився тут. Його знімки публікувалися у виданнях The New York Times, GQ, Newsweek, The New Yorker та ін. Працював над соціальними проектами в Азербайджані, Киргизстані, Афганістані, Зімбабве, Грузії, Іраку. Герої його знімків – діти з притулків, жертви Чорнобильської катастрофи, люди з ВІЛ-СНІД та ін.

 

Джерело: сторінка виставки в Facebook