У Національному художньому музеї подискутують про фейкові республіки

Національний художній музей України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) запрошує на дискусію «Ідентичність. За завісою фейка», що відбудеться 28 квітня о 17:00. Її учасники поговорять про справжність та несправжність територіальних утворень у сучасному світі.

 

Ілюстрація до проекту

 

Анотація до проекту:

 

«Сьогодні ми на власні очі можемо спостерігати, як активно творяться ідентичності “новороса”, “мешканця ДНР і ЛНР”. Виходячи з того, що будь-яка ідентичність — це конструкт, чи можна говорити про штучно створені ідентичності, про ідентичності, побудовані на фейках? Чи існували фейкові ідентичності раніше? Чи усі ідентичності мають у своєму підґрунті фейки? І що таке фейк взагалі? Чи є різниця між міфом і фейком (зараз ці поняття часто вживають як взаємозамінні)? Де ховаються фейки, хто їх робить, як вирізнити, чому їх треба боятися? І нарешті, яке місце музею у подоланні / створенні фейків та фейкових ідентичностей? Чи може бути десь запобіжник (і для музеїв зокрема) чи на це немає ради? Цим питанням буде присвячено панельну дискусію, в якій візьмуть участь фахівці, котрі працюють з тематикою фейка: досліджують, відстежують інформаційні підробки, намагаються їх ліквідувати або мінімізувати наслідки від впливу».

 

Учасники дискусії:

 

Дмитро Левусь – співкоординатор громадської ініціативи «Бурштиновий шлях», директор Центру суспільних досліджень «Український меридіан»

Ірина Халупа – стипендіат програми Fulbright, редактор англомовного напряму проекту СтопФейк (StopFake.org), позаштатний співробітник американського інституту «Атлантична рада»

Сергій Данилов – заступник директора Центру близькосхідних досліджень.

 

Вхід – вільний.

 

Захід відбудеться в рамках виставки «Ідентичність. За завісою неозначеності», що триває в Національному художньому музеї.