У Нью-Йорку відкриється виставка творів Михайла Деяка

Ukrainian Institute of America  спільно  із Voloshyn Gallery (Київ, Україна) представляють персональну виставку художника Михайла Деяка "Recent Works", на якій будуть показані живописні твори, а також барельєфи та об'єкти із металу створені за останні кілька років. Експозиція складатиметься більш ніж з двадцяти робіт із серій Space, Chairs, Rain, Genesis, Klitschko Brothers Emotions. Куратори виставки Волтер Гойдиш та Максим і Юлія Волошини.

 

Тут і далі — твори Михайла Деяка

 

Це перша персональна виставка Михайла Деяка у Сполучених Штатах Америки.

 

На виставці будуть продемонстровані абстрактні скульптури із циклу Genesis, над яким художник працює останній рік. Genesis є своєрідним засобом пізнання, що дає можливість глядачам поміркувати над деякими питання основ світобудови.

 

Як зазначає автор: "Генезис — це створення чогось. Об’єкти із металу, які ви зараз бачите, можуть бути вашим портретом, або ж інтерпретацією даної ситуації, переданої крізь призму мого художнього сприйняття. Проходячи крізь моє ставлення, оточуючий світ набуває дивних й химерних форм".

 


 

І дійсно: ми можемо побачити у обрисах так званих Квітів і щось рослинне, але квіти тут радше "космічні", холодні, переплетіння металевих складинок і дзеркальних поверхонь, — наче відбиток нашого часу, стрімкого та технологічного. Або ми можемо проассоціювати їх із Великим вибухом, що є складовою фізико-космологічної теорії про ранню стадію еволюції Всесвіту. Така багатогранність трактування робить ці роботи близькими кожній пересічній людині, адже хто не замислювався над неосяжністю зародження буття? Цими творами художник провокує та ставить запитання, а відповідь кожен знаходить свою, залежно від світогляду і сприйняття.

 

Барельєфи Water з циклу Genesis також виконані із металу, і зображують товщі води. Немов застиглі на секунду в металі хвилі, що часом бурхливі, часом спокійніші, блакитно-сині або глибоко-чорні. Як тільки-но глядач починає рухатись повз, "вода" оживає завдяки зміні бліків та рефлексів, що відбиваються на поверхні.

 

 

Також на виставці представлені роботи із циклу Space. Це лаконічна і спокійна серія картин, переважно мінімалістичні пейзажі. Поодинокий стафаж — фігурки людей які де-не-де зустрічаються на картинах, лише підкреслюють велич та масштабність ландшафтів. Характерною прикметою цих картин є присутність лінії горизонту, що десь проходить дуже низько, виділяючи глибину і безмежність обрію, а десь навпаки, монументальні і мовчазні схили і пагорби відтискають шматочок неба до краю картинної площини. Іноді небосхил розмитий і не чіткий, але всюди автор уникає переднього плану, щоб передати широчінь і неоглядність пейзажу.

 


Більша частина творів із серій Space, а також із серії Rain написані на склі. Художник працює у даному матеріалі не випадково, його дитинство пройшло на Закарпатті, де споконвіку місцевість вражала самобутністю і величезною кількістю рідкісних художніх технік, таких як іконографія на склі, мабуть все це відбилося у підсвідомості автора, звідси тяга до подібних експериментів. Складний але чистий та безпосередній колір, у поєднанні з поверхнею скла дає враження надзвичайної глибини.


У трьох живописних творах із проекту Klitschko Brothers Emotions художник передає емоційні переживання чемпіонів. Деяк пише історію братів Кличко, якими захоплювався ще з дитинства. На полотні він втілює психологію бійців, емоції і глибокі переживання боксерів на шляху до успіху. Художник порівнює життя з рингом і робить рингом своє полотно. Деяк зазначає, що процес створення цієї серії він сприймав як поєдинок із самим собою.

 

Виставка відкриється 17 березня о 18.00 і триватиме до 2 квітня 2017 року.

 

* * *
Михайло Деяк — представляє молоде покоління художників України. Він працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами. Веде активну виставкову діяльність, картини художника часто можна зустріти на аукціонах. Перший міжнародний здобуток Михайла датується 2013 роком, тоді його картина "Табуретки" увійшла до десятки найдорожчих робіт українських художників, проданих за рік на відкритих торгах. За версією видання Artinvestment він потрапив у ТОП 20 молодих сучасних художників країн СНД. Успіх і популярність Михайла Деяка на міжнародній арені продовжують рости. Так, виконану на склі картину Деяка із серії "Стільці" (2015) купили за $16 000. Цей продаж перевищив верхній естімейт і став найдорожчим в історії Михайла на Phillips. В кінці 2014 року на цьому ж аукціоні живописна робота Деяка із серії "Klitschko Brothers Emotions" пішла з молотка за $11 800. У 2016 році відбулась персональна виставка Михайла Деяка на Scope Basel, де було представлено роботи із двох серій робіт Genesis та Space, а також художник взяв участь у Scope Miami Beach від Voloshyn Gallery. Художник живе і працює у Києві, Україна.


Ukrainian Institute of America розташований в унікальному історичному місці, у самому серці Нью-Йорку, в районі знаменитої Музейної милі на П'ятій Авеню у будинку, що має ім'я Fletcher-Sinclair Mansion та входить до топ-10 найгарніших маєтків міста, а його вікна виходять на Метрополітен-музей та Центральний парк. Культурна установа українців у США, заснована у 1948 році українським винахідником, бізнесменом і філантропом Володимиром Джусом, під цю інституцію Джус і придбав маєток в центрі Нью-Йорку у 1955 році.

Voloshyn Gallery була заснована Максимом та Юлією Волошиними у 2006 році. Від початку заснування носила назву Mystetska Zbirka Art Gallery. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Voloshyn Gallery – галерея сучасного мистецтва, є майданчиком для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів.