У рамках Docudays UA на Подолі відбудеться серія культурних заходів

ПДЛ, об’єднання культурних інституцій Подолу, запрошує разом відзначити переїзд фестивалю Docudays UA (Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA) на нове місце серією спеціальних подій у суботу 31 березня. Кінопокази переможців та учасників Docudays UA, тематична лекція, безкоштовний Drink&Draw, а також вечірка – все це зупинки культурного маршруту Подолом! 

 

Зображення надане організаторами


ПРОГРАМА МАРШРУТУ

12:00 – Port creative hub – Показ фільму-переможця національного конкурсу Docudays UA та зустріч з режисером. 

Цього року Національний конкурс Docu/Україна Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA включатиме лише повнометражні стрічки. Цьогоріч обирали із-понад 100 дуже сильних робіт українських документалістів.

Хто буде переможцем ще не відомо, але організатори запрошують вас насолодитися і поспілкуватися з творцями цієї стрічки.

 

Реєстрація14:00 – BURSA Gallery – Показ фільмів «Віддалік» і «Бузок» та розмова з автором. 


Катя Горностай – українська режисерка-документалістка, випускниця школи документального кіно і театру Марини Разбєжкіної.


Короткометражний фільм «Віддалік» отримав 4 призи на міжнародних кінофестивалях, а «Бузок» – спеціальний диплом журі 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю та Приз ФІПРЕССІ на Одеському міжнародному кінофестивалі за «Найкращий український короткометражний фільм». 


Після показу Катя відповість на запитання глядачів та розкаже про кіно. 


Реєстрація


15:30 – Ya Gallery – Лекція Оксани Брюховецької “Гендерна нерівність в культурі: традиції і зміни”


На лекції Оксана Брюховецька буде говорити про культуру повсякдення та гендерні приписи, які ми виконуємо, не задумуючись, культурну освіту та її вплив на нас. Про те, якими способами ми можемо видозмінювати культуру спільними зусиллями, а також про меншість жінок у цій сфері станом і до сьогодні.


Деталі події та реєстрація 


18.30 – Dymchuk Gallery – Короткий метр з програми DOCU/УКРАЇНА


Dymchuk Gallery представляє підбірку з архіву фільмів української програми Docudays. Серед них – фільм колективу Fantastic Little Splash, виставка яких триває в галереї. 


Реєстрація


Програма:
“Метро”, 2016. Реж.: Лєра Мальченко, Олександр Ганц (Fantastic Little Splash)
“Ленінопад”, 2017. Реж.: Світлана Шимко
“Щоденник”, 2016. Реж.: Олександра Чупріна 
“Історія зимового саду”, 2017. Реж.: Семен Мозговий


20:00 – IZONE – DnD Рівні Рівності 

31 березня о 20:00 в IZONE пройде Drink & Draw нового формату. План на вечір залишається незмінним: зустріч, спілкування, малювання. Але – сюрприз – моделлю зможе бути будь-хто з вас. Кожні 15 хвилин обиратимуть нову модель чи навіть кілька та малюватимуть портрети.

Детальніше


23:55 – Closer – Leif


А після всього усіх друзів ПДЛ запрошені потусити на вечірці від Leif – музиканта та саунд-продюсера з Британії, відомого своєю зрілістю у написанні електронної музики. Не так давно він випустив альбом, де яскраво виражені м’які синтезатори нанизані на глухий, трохи зашумлений біт, який – якщо прислухатися – розкриває складну ритмічну структуру. Майже акустична мелодичність проривається крізь завісу ембіентної пари, часом слабо окислюючись і додаючи нервозності в загальну сонну атмосферу.

 

* * *
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозихисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участі експертів з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську документалістику в кінотеатрах в рамках проекту DOCU/ХІТ. Розвиває у молоді критичне мислення в кіноклубах медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE у Європі. Допомагає молодим українським документалістам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щороку випускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном. ХV Docudays UA відбудеться з 23 по 30 березня 2018 року в Києві.

ПДЛ — це об'єднання культурних ініціатив Подолу заради створення проектів, метою яких є формування спільноти подолян, а також сусідського партнерства між арт-інституціями. Першою подією став культурний різдвяний маршрут KOZA Podil. Тепер ми продовжуєм нашу традицію у оновленому складі організаторів — Port creative hub, IZONE та ІЗОЛЯЦІЯ, BURSA gallery, Dymchuk gallery, Ya Gallery, Closer. Далі буде.