У світлі посилення правих, німецькі політики вимагають свободи творчості

Два члени Партії зелених Німеччини створили онлайн-петицію, яка попереджає про посилення правих національних урядів і закликає до свободи творчості в країні та у всій Європі.

 

У петиції під назвою «Брюссельська декларація» йдеться про останні події в Австрії, Угорщині й Польщі: автори петиції висувають урядам цих країн звинувачення з приводу того, що вони «намагаються використати творчі прояви для своєї вигоди, задля впровадження політики національної ізоляції».

 

Клаудія Рот із Партії зелених Німеччини, одна з авторів петиції

Фото: The Art Newspaper / Reynaldo Chaib Paganelli/Alamy

 

За словами авторів петиції, Ерхарда Грундла і Клаудії Рот, культурний ландшафт перебуває під загрозою. Права партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD), яку було сприйнято як загрозу мистецтву й культурі в країні після її вступу в парламент минулої осені, вже заявила, що вона хоче «боротися з паплюженням культурної індустрії країни».

 

Документ також звинувачує в націоналістичному правлінні прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який матеріально підтримує лише те мистецтво, яке «ідеологічно відповідає» популізму партії «Фідес». До того ж він засуджує польську праву партію «Право і справедливість» (PiS) за тиск на культурних лідерів та культурні інституції, які не погоджуються з ідеями партії та лідера Австрійської народної партії Себастьяна Курца, який «відмовляється вести будь-які переговори з обраними представниками мистецтва, культури і ЗМІ від моменту, коли він посів своє крісло Міністра закордонних справ та інтеграції Австрії».

 

«Культура створюється через обмін, а не через ізоляцію, — йдеться в петиції. — Її потрібно захищати, сприяти культурній взаємодії й покращувати соціальний захист художників... Ми боремося за свободу мистецтва!»

 

Петицію, що була опублікована на Change.org у п'ятницю, підписали майже 40 000 осіб. Зокрема, Герман Парцингер, президент Фундації прусської культурної спадщини; Олаф Циммерман, виконавчий директор Німецької ради з культури; письменник Хейп Керкелінг; і хореографка Саша Вальц.

 

Джерело: artforum.com