У Тель-Авівському музеї мистецтв відкриється виставка Луїзи Буржуа

Вперше в Ізраїлі Тель-Авівський музей мистецтв представляє комплексну персональну виставку, присвячену франко-американській художниці-новаторці Луїзі Буржуа (1911‒2010), одній з найяскравіших, найвидатніших та найвпливовіших жінок в історії мистецтва 20-го століття, Виставка досліджує явище дуалізму в поняттях та формах, творимих мисткинею; діалоги між внутрішнім та зовнішнім, свідоме й несвідоме, чоловіка і жінку, тіло й архітектуру, пасивність та активність.

 

Луїза Буржуа. Знайдене дитя (The Found Child), 2001

Artdaily


Буржуа, що пішла з життя у віці 98 років, залишила захопливий доробок, у якому поєднуються сексуальність і психоаналіз, що мали значний вплив на розвиток феміністської теорії. Її творча кар'єра тривала сім десятиліть, та всесвітнє визнання художниця здобула лише в 1982 році, коли в 71-річному віці вона стала першою жінкою-художницею, чию ретроспективну виставку показали в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Цей поворотний момент підтвердив її статус провідної сучасної художниці, чиї драматичні твори, що досліджують сімейні стосунки, батьківство, подружні взаємини, жіночність, маскулінність, біль, пристрасть та агресію, глибокі й показові в своїй складності.

 

Луїза Буржуа. Пара павуків (Spider couple), 2003

artjouer.wordpress.com


Виставка «Twosome» відкриється в Тель-Авівському музеї мистецтв 8 вересня 2017 року. На ній буде представлено понад 50 творів — монументальних, а також невеликих скульптур, текстильних виробів і малюнків — з усіх основних етапів і періодів в кар'єрі Буржуа, включно з деякими із найвідоміших творів. Зокрема, на виставці можна буде побачити знамениту сталеву скульптуру «Spider couple» (укр. — пара павуків; 2003); провокаційну скульптуру «Fillette (солодша версія)» (1968‒1999); і «Passage Dangereux» (1997) — найбільшу і найзначнішу роботу із серії «Cells».

 

Луїза Буржуа. Пара (Twosome), 1991

hadasshapirapr.com


Виставка зосередиться навкого монументальної скульптури Буржуа «Twosome», створеної в 1991 році та вперше представленої на шоу в MoMA того ж року. Ця рідко експонована скульптура тепер дасть назву цій виставці в Тель-Авівському музеї мистецтв. Робота виконана з двох великих сталевих резервуарів, залитих мерехтливим червоним світлом. Механічний рух меншого з резервуарів, що заглиблюється в більший контейнер та виходить з нього, породжує сексуальні конотації, хоча сама Буржуа стверджувала, що вона порушує питання стосунків матері та дитини — основних, первинних стосунків між двома людьми, які визначають усі майбутні взаємини.

 

Джерело: Artdaily