У трьох відомих київських готелях відкрилися фотовиставки-інтервенції

20 вересня в рамках Фестивалю молодих українських художників у трьох відомих київських готелях відбулася презентація фотопроектів-інтервенцій за участі художників Саші Курмаза, Катерини Єрмолаєвої, Євгена Нікіфорова, Олени Субач та В’ячеслава Полякова.

 

Катерина Єрмолаєва. Із серії «Інтурист»


У період проведення Фестивалю публічні простори готелів увійдуть до числа паралельних майданчиків основної виставки, які розширюють географію проекту і створюють для глядачів ситуацію подорожі різними локаціями Києва. У діалозі з кураторками Фестивалю Марією Ланько, Катериною Філюк та Лізаветою Герман художники запропонували серії фотографій, які є художнім коментарем до архітектури, історії та сучасної атмосфери цих місць.

 

 

Катерина Єрмолаєва. Із серії «Інтурист»

Готелі «Либідь» і «Русь», побудовані в 1960-ті та 1970-ті роки відповідно, є прикладами так званого радянського архітектурного модернізму. Свого часу відомі художники-монументалісти працювали над їх оформленням, яке сьогодні частково відсутнє внаслідок перебудов. Готель «Прем’єр Палац» був відкритий в 1912 році і зазнавав видозмін протягом ХХ ст., відображаючи особливості різних періодів розвитку міста. Сьогодні готелі представляють собою цікаву суміш естетичних, архітектурних та світоглядних уявлень про організацію публічного простору, його оздоблення та адаптування до потреб і очікувань різних соціальних груп. Розміщені в холах, зонах рецепції та лоббі-барі фотографічні проекти учасників Фестивалю пропонують критичний погляд на готель як місце особливого життєвого досвіду та громадську територію, яка водночас і формує, і відображає смаки сучасного суспільства.

 

Побачити фотопроекти можна до 29 жовтня 2017 року.

 

* * *

Фестиваль молодих українських художників відбудеться з 28 вересня до 29 жовтня 2017 у Мистецькому арсеналі.


Програма Фестивалю  року складаєтья з 67 мистецьких проектів, які кураторки Фестивалю Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк відібрали на конкурсній основі з роботами, що відповідають кураторській темі – «Сьогодні, що так і не настало».


Міркуючи над майбутньою виставкою, кураторки звертаються до категорій змін і плинності, які характеризують усе більше явищ сучасності – розмиття топографічних кордонів, хиткість національних держав, мінливість ідентичностей, зникнення меж між приватним і публічним. На думку кураторок, відбулися і зсуви в розумінні категорій часу й історії, а концептуальні й часові межі розуміння минулого, теперішнього й майбутнього нині є взаємозамінними. Кураторська група запропонувала художникам поміркувати про моделі альтернативного сьогодення та відрефлексувати їх у власних практиках.


Засновником Фестивалю молодих українських художників є Міністерство культури України. 2017 року його організаторами визначено Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» та Національний художній музей України. Фестиваль відбуватиметься у форматі бієнале що два роки на базі різних українських інституцій культури.