У Єгипті знайшли одне з найдавніших поселень в дельті Нілу

Археологи вважають, що вони виявили одне з найдавніших поселень Єгипту в дельті Нілу, яке налічує близько 7000 років та належить до епохи неоліту.

 

Фото: cnn.com

 

Міністерство з питань старожитностей країни оголосило про віднайдене під час розкопок поселення у районі Телль-ель-Самарської провінції Дакалія, на північ від Каїра, у заяві, опублікованій у Facebook в неділю. Об'єднана команда єгипетських і французьких археологів стверджує, що вони відкопали декілька підземних сховищ для зберігання продовольства, у яких містилися органічні речовини, такі як кістки тварин і рослинні залишки, а також фрагменти кераміки і кам'яних знарядь.

 

Читати також: У Єгипті виявили саркофаг Александра Македонського?

 

Ці дані дозволили експедиції датувати поселення близько 5 тисячоліттям до нашої ери, що означало б, що воно було створене приблизно за 2500 років до початку роботи над Пірамідою Хеопса, однією з найстаріших і найвідоміших споруд Єгипту.

 

Очільник експедиції Фредерік Гео заявив, що розкопки на цій ділянці тривають з 2015 року, і це відкриття дозволить експертам дізнатися більше про громади, які «жили в Дельті протягом тисяч років до Першої династії (період об'єднання Півночі і Півдня королем Міною і початок єгипетської історії)». Археологи продовжать розкопки поселення в наступному сезоні, вони сподіваються щоі аналіз виявленого органічного матеріалу проллє світло на походження сільського господарства в Єгипті.

 

Джерело: cnn.com