У Женеві відкрилася персональна виставка Олексія Сая

13 грудня у Женеві в галереї La Ruine відбулося відкриття проекту COLUMNS AND ROWS — це персональної виставки нещодавніх творів сучасного українського художника Олексія Сая, яку представляє незалежна арт-менеджерка Катерина Іванова.

 

Усі зображення надано організаторкою

 

Як Уорхол та Ліхтенштейн, Сай створив власну унікальну техніку, що апелює до естетики та внутрішньої логіки масової культури — Excel-Art. Він вважає, що важко усвідомити масштаби сучасної глобальної культури за допомогою традиційних засобів мистецтва. Намагаючись знайти відповідну візуальну мову, щоб описати сучасні процеси, він створив серію робіт у програмі для фінансистів — Microsoft Excel. Він використовує дані як елемент його візуальної мови, який може бути чітко інтерпретований особою з корпоративного світу — можливо, наймолодшого з чітко визначених культур людства.

 

 

Кислотні кольори та комп'ютерні візерунки з його зображень легко розпізнаються з офісної рутини та естетично вписуються в простір великого міста, повного рекламних зображень, неонових знаків та вогнів. Але це не гола форма, скоріше контент, що стоїть за нею, ось що цікавить Сая.

Він демонструє нову «цифрову» естетику та показує нову красу, в якій ми живемо.

 

 

 

* * *

Олексій Сай 

 

Катерина Іванова є незалежнрю арт-менеджеркою, що встановлює партнерські стосунки між українськими та європейськими культурними інституціями, організовує проекти за участю українських художників та пропагує українське сучасне мистецтво в Європі.

 

Катерина має досвід у роботі з державними органами та урядами, у сфері державної політики та управлінні глобальними проектами. Наразі живе і працює між Женевою та Києвом.